پرونده هاي مدافعان حقوق برابر....  
 

دلارام علی


نام و نام خانوادگی: دلارام علی

سن: 25 سال

شغل: مددکار اجتماعی

محدوده فعالیت در جنبش زنان: عضو کمپین یک میلیون امضاء

نحوه دستگیری: در تجمع اعتراضی زنان نسبت به قوانین تبعیض آمیز در میدان هفت تیر همراه با ضرب و شتم زیاد و به همراه 70 تن دیگر دستگیر شد. دست وی در اثر ضرب و شتم شکست.

تاریخ دستگیری: 22 خرداد 1385

وضعیت پرونده: وی در خرداد ماه 1386 توسط شعبه 15 دادگاه انقلاب محاکمه و به دنبال این محاکمه به جرم شرکت در یک تجمع غیر قانونی و تبلیغ علیه نظام و اختلال در نظم عمومی، گناهکار شناخته شد. در تیر ماه 86 نیز دادگاه او را به 34 ماه حبس و 10 ضربه شلاق محکوم نمود. روز 13 آبان 1386 به او و وکلایش گزارش داده شد که شعبه 36 دادگاه انقلاب، دادگاه تجدید نظر، دو سال و شش ماه از حكم وي را تاييد و صادر کرده است. اما حکم با دستور قوه قضائیه به مدت یک هفته به تعلیق در آمد و تاکنون مسکوت مانده است.

حکم صادره: در تیرماه 1386 شعبه 16 دادگاه انقلاب وی را به اتهام شرکت در یک تجمع غیر قانونی و تبلیغ علیه نظام و اختلال در نظم عمومی به 34 ماه حبس تعزیری به همراه 10 ضریه شلاق محکوم کرد و در آبان 1386 شعبه 36 دادگاه انقلاب، یعنی دادگاه تجدید نظر دو سال و 6 ماه از حکم اولیه را تایید کرد.

میزان وثیقه یا کفالت: -

جمع بندی از وضعیت پرونده: دلارام علی در روز 22 خرداد 1385 دستگیر شد. دادگاه اولیه وی را به 34 ماه حبس تعزیری به همراه 10 ضریه شلاق محکوم کرد که در دادگاه تجدید نظر 2 سال و 6 ماه این حکم تایید شد. اکنون حکم متوقف شده و مسکوت مانده است.
بازگشت به سایت مدرسه فمینیستی

    تماس با ما    درباره ما    مدرسه فمینیستی    اخبار کمپین    اسناد کمپین    مقالات کمپین    پرونده هاي مدافعان حقوق برابر    کمپین یک میلیون امضا چیست؟