پرونده هاي مدافعان حقوق برابر....  
 

نسرین افضلی


نام و نام خانوادگی: نسرین افضلی

سن: 31سال

شغل: روزنامه نگار

محدوده فعالیت در جنبش زنان: عضو میدان زنان

نحوه دستگیری: دستگیری در مقابل دادگاه انقلاب

تاریخ دستگیری: 13 اسفند 1385

وضعیت پرونده: دادگاه وی در 22 اسفندماه ماه 1386 در شعبه 13 دادگاه انقلاب برگزار شد. دادگاه وی را در تاریخ 31 فروردین ماه 1387 به اتهام اخلال در نظم عمومی مستند به ماده 618 قانون مجازات اسلامی به 6 ماه حبس و ده ضربه شلاق به مدت دو سال محکوم کرد. هم اکنون پرونده افضلی در مرحله تجدید نظر است.

حکم صادره: شعبه 13 دادگاه انقلاب وی را نسبت به اتهام اخلال در نظم عمومی مستند به ماده 618 قانون مجازات اسلامی به 6 ماه حبس و ده ضربه شلاق محکوم کرد که مجازاتهای یاد شده به استناد ماده 25 قانون مجازات اسلامی به مدت دو سال تعلیق است.

میزان کفالت: 10 میلیون تومان

جمع بندی از وضعیت پرونده: در تاریخ 13 اسفند 1385 در مقابل دادگاه انقلاب به همراه 32 تن دیگر از فعالان زنان دستگیر و به مدت 3 رور در بند 209 (بازداشتگاه اطلاعات) زندان اوین بازداشت شد. وی در 22 اسفند ماه 1386 به اتهام اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور ، اخلال در نظم عمومی و تمرد در مقابل پلیس در شعبه ۱۳ دادگاه انقلاب تهران محاکمه شد که به صدور حکم 6 ماه حبس و ده ضربه شلاق منجر شد. پرونده اکنون در مرحله تجدید نظر است.
بازگشت به سایت مدرسه فمینیستی

    تماس با ما    درباره ما    مدرسه فمینیستی    اخبار کمپین    اسناد کمپین    مقالات کمپین    پرونده هاي مدافعان حقوق برابر    کمپین یک میلیون امضا چیست؟