کمپین یک میلیون امضا چیست؟....     گزارش های کمپین....     گزراش فعالیت های کمپین....  
 

کاروان های کمپین در راه اند : گزارشی از نشست عمومی کمپین یک میلیون امضا


نشست عمومی اعضای تهرانی کمپین یک میلیون امضا پنجشنبه 24 اسفند ماه 1385 در حالی برگزار شد که باز هم مثل همه کارگاه ها و نشست های کمپین منزل یکی از داوطلبان کمپین میزبان اعضای آن بود.

بضاعت کم کمپین اجازه نداد تا همه 600 عضو کمپین که حالا در تهران، زنجان، تبریز، سنندج، مشهد، رشت، گرگان، همدان، یزد، کرج، شیراز، کرمانشاه و قم فعالیت می کنند دور هم جمع شود، اما شرکت کنندگان در این نشست تلاش کردند تا برآیندی از مباحث مطرح شده در شش ماهی که از آغاز به کار کمپین می گذرد را مورد توجه قرار دهند.

جزوه های حقوقی به جای کارت پستال عید

الناز ناطقی در ابتدا ضمن ارائه گزارشی از عملکرد 5 ماهه کمپین، به کارگاه هایی که در کنار کارگاه های آموزش حقوقی کمپین برگزار شده است اشاره کرد. وی اضافه کرد که امروز که ما این جا گرد هم آمده ایم کارگاه آموزشی در قم از سوی کمیته آموزش در حال برگزاری است و سپس به شهرهایی که تقاضای برگزاری کارگاه های آموزشی را کرده اند و قرار است برای آن برنامه ریزی لازم صورت بگیرد اشاره کرد. در طول برنامه الناز ناطقی پیشنهاداتی که برای پیشبرد فعالیت کمپین از سوی اعضای کمپین ارائه شده بود مطرح ساخت از جمله برپایی سفره های هفت حق در کنارسفره های هفت سین، دادن جزوه های حقوقی به جای کارت پستال عید و تشکیل کاروان های کمپین در سال آینده.

خسته می شویم اما ناامید نمی شویم

کمپین یک میلیون امضا در حال حاضر یکی از ماندگارترین و مهم ترین حرکت های جنبش زنان است چرا که حرکتی است که در قلب مردم جا باز کرده است و در عین حال، با روش مسالمت آمیز و غیر متمرکزش برخی از مسئولان را گیج کرده است.»

«نوشین احمدی خراسانی»، نویسنده و از اعضای کمپین یک میلیون امضاء که سخنان خود را اینگونه آغاز کرده بود، ادامه داد:«كمپيني كه بعد از تجمع 22 خرداد 85، به دنبال اعتراض فعالان زن به قوانين تبعيض‌آميز در پنج شهريور ماه با 54 نفر عضو اوليه كارش را آغاز كرد، اكنون پس از شش ماه نزدیک به600 عضو دارد و اعضای آن در سراسر کشور به طور داوطلبانه مشغول ارائة آموزشهاي حقوقي و چهره‌به‌چهره به هموطنان و جمع‌آوري امضا براي كمپين هستند.»

او با بیان اینکه خود من در طول 13 سال فعالیت هایی که در حوزه ی مسایل زنان انجام داده ام هیچگاه فکر نمی کردم که بحث ها و مطالباتی که مطرح می کنیم به عادلانه تر شدن زندگی خودمان هم بیانجامد بلکه بیشتر به آینده های دور امید بسته بودم یعنی به نسل های آینده، که زندگی زنان در آینده عادلانه تر باشد اما بعد از آغاز به کار کمپین یک میلیون امضاء واقعا امید بیشتری ییدا کرده ام که این تلاش های امروز ما می تواند برای زندگی خود ما هم مثمره ثمر باشد. نوشین احمدی خراسانی افزود: « حالا با گذشت 6 ماه از فعالیت کمپین فکر می کنم کمپین یک میلیون امضاء آنقدر موفقیت و برکت داشته است که اکنون می توانیم امیدوار باشیم که من و زنان نسل من نیز بتوانند از دست آوردهای این کمپین بهره ببریم و زندگی عادلانه تری را در حیات خود شاهد باشیم. »

احمدی خراسانی با اشاره به در بند بودن محبوبه عباسقلی زاده و شادی صدر، دو تن از فعالان جنبش زنان و اعضای کمپین سنگسار ، گفت: « در این موقعیت که محبوبه و شادی این دو عضو جنبش زنان در زندان به سر می برند ما مسئولیت سنگین تری را بر دوش داریم. یعنی ما باید علا
بازگشت به سایت مدرسه فمینیستی

    تماس با ما    درباره ما    مدرسه فمینیستی    اخبار کمپین    اسناد کمپین    مقالات کمپین    پرونده هاي مدافعان حقوق برابر    کمپین یک میلیون امضا چیست؟