جنبش یک میلیون امضا: (روایتی از درون)/ نوشین احمدی خراسانی
نسرین ستوده: حکم حبس برای فعالان حقوق زنان خلاف اصل آزادی عقیده و بیان است
جمعي از فعالان زن استان گيلان به لايحه‌ي حمايت از خانواده اعتراض کردند
دو سالگی کمپین در رشت
دومین سالرزو کمپین یک میلیون امضاء
اصفهان ، میزبان جمعی از فعالین حقوق زنان
اضافه شدن امضای دکتر نادیه العلی به کمپین
فیلترینگ مجدد سایت مدرسه فمینیسیتی و دیگر سایت های کمپین
دومین کارگاه « آموزش مقابله با خشونت خانگی»
آغاز به كار وبلاگ كمپيني ها در ايلام
فیلترینگ گسترده رسانه های کمپین یک میلیون امضاء
راه اندازی وبلاگ زنان شهرستان آمل، رسانه ای دیگر در کمپین
وبلاگ جمعی از داوطلبان کمپین یک میلیون امضاء در زابل راه اندازی شد
برگزاری اولین کارگاه خانواده برابر و سومین کارگاه کمپین در یزد
برگزاری پنجمین کارگاه آموزشی کمپین در کرج
راه اندازی وبلاگ فعالان کمپین یک میلیون امضا در کرج
آغاز به کار وبلاگ کمپین در مشهد، قبرس و کویت


      اخبار کمپین....  
 

جمعي از فعالان زن استان گيلان به لايحه‌ي حمايت از خانواده اعتراض کردند


کمپین رشت: فعالان زن گيلاني که اعتراض خود را در قالب جمع آوري امضاء تعدادي از روزنامه‌نگاران،‌ خبرنگاران و فعالان سياسي و مدني بر روي پرده‌اي که بيانگر مخالفت با تصويب لايحه‌ي حمايت از خانواده به شکل فعلي است، اعلام کرده‌اند، به زودي در مقابل مجلس شوراي اسلامي تجمع خواهند کرد و با 13 نماينده‌ي استان گيلان در اين رابطه به گفت و گو خواهند پرداخت.

در اين رابطه، ژيلا طبسي، روزنامه‌نگار و فعال زنان به ما گفت: براي حمايت از بنيان خانواده، اقدام به اعتراض مدني خواهيم کرد. چرا که حقوق تمام زنان ايراني با تصويب اين لايحه به شکل فعلي پايان خواهد يافت و اين شبهه به وجود آمده است که اين لايحه صرفا جهت حمايت از مردان خانواده است.

وي افزود: لايحه‌ي حمايت از خانواده ظرفيت‌هاي فراواني براي حمايت از بنيان خانواده و از جمله زنان دارد اما در صورت تصويب آن به شکل فعلي و بدون تغيير در ماده 23 و 25 آن مردان به چند همسري تشويق خواهند شد.

طبسي ادامه داد: بنابراين با تعدادي از زنان فعال گيلاني بر آن شديم تا با اعلام اعتراض خود سهمي در جلوگيري از تصويب آن داشته باشيم و به عنوان يک زن ايراني، از سکوت و عدم اعلام نارضايتي خود شرمنده نباشيم و حداقل انتظار ما از 13 نماينده‌ي مرد گيلان اين است که از حقوق زنان که درصد بالايي از آنان با مشارکت در انتخابات به آنان راي داده‌اند، دفاع کنند.

گفتني است، علاوه بر طومار فوق که امضاي تعدادي از فعالان زنان، روزنامه‌نگاران و فعالين سياسي و مدني را بر خود دارد، بيانيه‌‌ي اعتراض به اين لايحه که حمايت تعدادي از احزاب سياسي و اجتماعي گيلان را در پي دارد در روز تجمع به نمايندگان داده مي‌شود.
بازگشت به سایت مدرسه فمینیستی

    تماس با ما    درباره ما    مدرسه فمینیستی    اخبار کمپین    اسناد کمپین    مقالات کمپین    پرونده هاي مدافعان حقوق برابر    کمپین یک میلیون امضا چیست؟