پرونده هاي مدافعان حقوق برابر....  
 

شهناز غلامی


نام و نام خانوادگی: شهناز غلامی

سن: 50 ساله

شغل: روزنامه نگار

محدوده فعالیت در جنبش زنان: مدیر وبلاگ آذر زن ، عضو انجمن روزنامه نگاران زن (رزا) و فعال حقوق زنان و کمپین یک میلیون امضاء

نحوه دستگیری: در سال های 86 و 87. وی در صبحگاه روز 9/8/87 در منزل مسكوني اش در تبريز از سوي چندين نفر از نيروهاي امنيتي دستگير شد.و همچنین در 19 مرداد 1386 نیز برای 22 روز بازداشت بود.

تاریخ دستگیری: از 19 مرداد 1386 تا 20 شهریور 1386 و آزادی با وثیقه 100 میلیون ریالی. و بار دیگر در نهم آبان 1387بازداشت شد و در 30 دی ماه 1387 با قرار 20 میلیون تومانی آزاد شد.

وضعیت پرونده: در تاریخ 14 شهریور 1387 در دادگاه انقلاب اسلامی شعبه 1 تبریز دادگاه شد. اتهام وی در برگه احضاریه دادگاه «تبلیغ علیه نظام» عنوان شده بود. بنا به اظهار شهناز غلامی عمده اتهاماتی که قاضی جهت تفهیم اتهام بر وی، برشمرد نوشتن مقالاتی در مورد خشونت های اعمال شده بر زنان و تبلیغ علیه دولت نهم خصوصا احمدی نژاد بود. همچنین از دیگر اتهامت وارده به شهناز غلامی میتوان به شرکت در جلسات نهضت آزادی و حمل پرچم در راهپیمایی یک تیر ماه 85 اشاره کرد که شهناز این اتهام را واهی شمرده و گفت در این روز من در تبریز نبودم و در راهپیمایی 86 نیز بعنوان یک خبرنگار حهت تهیه گزارش حضور داشتم. این روزنامه نگار قبلا نیز از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۳ به مدت پنج سال زندانی سیاسی بود و در مرداد ۸۶ نیز یک ماه در بازداشت به سر برد.

حکم صادره: 6 ماه حبس تعزیری

جمع بندی از وضعیت پرونده: شهناز غلامی به 6 ماه حبس تعزیری که حبس وی قطعی شده است.
بازگشت به سایت مدرسه فمینیستی

    تماس با ما    درباره ما    مدرسه فمینیستی    اخبار کمپین    اسناد کمپین    مقالات کمپین    پرونده هاي مدافعان حقوق برابر    کمپین یک میلیون امضا چیست؟