کمپین یک میلیون امضا چیست؟....     گزارش های کمپین....     گزراش فعالیت های کمپین....  
 

اعضا و حامیان در نخستین سالگرد کمپین یک میلیون امضا در تهران: پیروزی از آن ماست


پس از بی نتیجه ماندن کوشش های مداوم اعضای کمپین به ویژه خدیجه مقدم برای گرفتن مجوز برگزاری مراسم سالگرد کمپین در یکی فرهنگسراها، این مراسم بعد از ظهر دوشنبه 5 شهریور در منزل مسکونی یکی از اعضای کمپین یک میلیون امضا برگزار شد.

اين مراسم كه با حضور اعضاي كمپين، داوطلبان جمع آوري امضا و اعضای کمیته های مختلف و حامیان اين حركت برگزار شد با برنامه های متنوعی چون سخنرانی ، گزارش کمیته ها، موسیقی ...همراه بود، همچنین ارائه مجموعه مقالات نوشین احمدی خراسانی در کتابی با عنوان «جنبش یک میلیون امضا، روایتی از درون» و سنجاق هایی با آرم کمپین یک میلیون امضا، کار تارا نجد احمدی در اختیار علاقه مندان قرار گرفت. در این برنامه کلیپ کمپین کاری از جلوه جواهری از اعضای کمپین پخش شد وکمیته پسران کمپین نیز کلیپی ازفعالیت پسران در کمپین تهیه کرده بودند که به جای خودشان برای حاضران پخش شد.

سوسن طهماسبی : بیش از 1000 داوطلب و حامی با کمپین فعالیت می کنند

اداره این برنامه را سوسن طهماسبی از اعضای کمیته روابط عمومی کمپین عهده دار بود. وی در شروع برنامه گزارشی کوتاه از روند فعالیت کمپین و تاثیر آن در سال گذشته ارائه داد: "امروز جشن سالگرد کمپین یک میلیون امضا است. یک سال پیش درهمین روز این کمپین پشت درهای بسته سالن رعد کار خود را آغاز کرد. چه سال پر باری بود. یک سال پیش وقتی در مورد چگونگی شروع و اجرای کمپین مشغول به بحث، تبادل نظر و گقتگو بودیم هیچ تصور نمی کردیم که در مدت یک سال کمپین ما تبدیل به یک جنبش و در این سطح وسیع مطرح شود. اکنون بیش از 1000 داوطلب و حامی به صورت رسمی با کمپین فعالیت می کنند و تعداد بی شماری از زنان و مردان برابری خواه در چارچوب همین طرح مشغول به جمع آوری امضاء و تبلیغ برای این حرکت مسالمت آمیز هستند. کمپین به صورت رسمی در 20 استان فعال است و در دور دست ترین نقاط ایران مردم با این طرح و کنش فعالان آن آشنا هستند و این کمپین زنان ایرانی در دورافتاده ترین نقاط دنیا مثل کشورهای نپال و بورکینو فاسو، توسط فعالان زنان دنبال می شود. یک سال گذشته وقتی کمپین کارش را آغاز کرد هیچ فکر نمی کردیم که جرقه ای باشد که منجر به مطرح شدن مطالبات حقوقی زنان در میان توده های مردم و در بالاترین رده های نظام شود. امروز حقوق زنان تبدیل به بحثی رایج، پویا و همگانی شده و از اولویت بالایی بر خوردار است که البته این امر به عنوان دستاورد بزرگی برای تمامی طرفداران حقوق برابر به شمار می آید. موفقیت کمپین و گستردگی آن مدیون همت کنشگران این طرح و به خصوص جوانانی است که به دنبال فرصتی برای ابراز وجود در عرصه اجتماعی به منظور بهبود جامعه و کشور خود هستند. در یک سال گذشته شاهد ظهور رهبران جوانی در جنبش زنان بودیم که از پایگاه کمپین و سایت آن برای بازگویی تجربیات خود، ارائه تحلیل در مورد وضعیت زنان و جنبش زنان و کمپین استفاده کردند و شاهد همراهی بی سابقه مردان در مطالبه حقوق برابر برای زنان بودیم—مردانی که امروز جای خالی آنان در این جمع به شدت حس می شود. تعهد همین جوانان به حقوق بشر و زنان برای من باعث افتخار و امید به آینده کشورم است.

یک سال پیش در آغاز این راه هیچ فکر نمی کردیم که به این صورت سوژه دستگاه های امنیتی کشور شویم که با حکم شلاق، زندان، تهدید، و ایجاد رعب و وحشت قصد بر م
بازگشت به سایت مدرسه فمینیستی

    تماس با ما    درباره ما    مدرسه فمینیستی    اخبار کمپین    اسناد کمپین    مقالات کمپین    پرونده هاي مدافعان حقوق برابر    کمپین یک میلیون امضا چیست؟