کمپین یک میلیون امضا چیست؟....     گزارش های کمپین....     گزراش فعالیت های کمپین....  
 

۸ ماه با کمپین در كرمانشاه - 7 شهریور 1386


شروع فعاليت كمپين كرمانشاه هم‌زمان با تشكيل كارگاه آموزشي دوستان تهران در كرمانشاه درتاريخ ۸ دي‌ماه ۸۵ با حضور ۳۰ نفر از فعالان مدني و دانشجويي بود. به علت نبود جريان مستقل و فراگيري مانند كمپين با خواسته‌هاي حداقلي كه خواست تمام زنان در سطح جامعه را در بر گيرد با پتانسيل بالايي براي فعاليت در حوزه زنان و هم اشتياق براي آگاهي و امضای بيانيه‌ی كمپين روبه‌رو شديم. سپس با توجه به مهارت‌ها و آموزش‌هايي كه دوستان در كارگاه ديده بودند اقدام به آموزش چهره به چهره و جمع آوري امضا كردند.

با احساس نياز به انسجام بيشتر فعاليت‌ها و هماهنگي بين اعضا تصميم به برگزاري جلسات ماهانه گرفتيم. در واقع اين جلسات شامل تحويل امضاهاي جمع آوري شده توسط فعالان، در ميان گذاشتن تجربيات كسب شده، طرح مشكلات و چالش‌هاي موجود و ارائه‌ی راهكار، جذب داوطلبان و بررسي راهكارهايي براي طرح مطالبات كمپين با توجه به عرف و فرهنگ غالب بر منطقه بود. از طرفي به خاطر پيشينه‌ي قوميت در جريانات سياسي و هزينه‌هاي بالا و سنگيني كه براي اين مسايل پرداخته‌اند، اعتماد و همراهي با جريان كمپين نیازمند آگاهي و شفاف‌سازي خود كمپين، مطالبات ما و تلاش بيشتر فعالان در اين زمينه بود.

دو ماهي از حضور كمپين در كرمانشاه نگذشته بود كه چند تن از افراد شاغلي كه فقط در زمينه‌ی جمع‌آوري امضا فعاليت داشتند از طرف حراست محل كارشان در مورد كمپين و نحوه‌ي حضور آن در كرمانشاه و افراد مرتبط با آن مورد بازخواست قرار گرفتند و با تذكر روبه‌رو شده بودند. اگر چه به خاطر فشارها و مسائل ديگر از تعداد فعالان اوليه كاسته شد اما كمپين كرمانشاه همچنان فعال به کار خود ادامه داد.

اواخر سال گذشته، با توجه به تعداد زیاد داوطلبان در کرمانشاه و شهرستان‌هاي اطراف، تصميم به برگزاري كارگاه گرفتیم. باحضور 15 نفر، فعالان كميته‌ها را تشكيل داديم و كلاً تقسيم وظائف كرديم. اما به تعطيلات نوروز برخورديم هر چند كه در زمينه جمع كردن امضا در اين ايام هم برنامه‌هايي داشتيم. تاريخ برگزاري اولين كارگاه آموزشي را براي داوطلبان كرمانشاهي در فروردين‌ماه گذاشتيم. متاسفانه در اين فاصله با دستگيري يكي از مردان جوان داوطلب حين جمع‌آوري امضا با مشكلات شديد امنيتي مواجه و مجبور به تعویق انداختن كارگاه شديم و تصمیم گرفتیم از آن تاريخ به بعد از هرگونه تشكل و انجمني که بودیم جدا شده و به طور مستقل به كارمان ادامه دهیم .

در شرايطي كه ما به هيچ‌وجه امكان برگزاري حتي جلسات اعضا را نداشتيم تصميم گرفتيم كه هر كدام از فعالان چه در كرمانشاه و چه در شهرستان‌هاي تابع، خودمان به تنهايي و با توجه به تجربه‌ي كسب شده در اين مدت و به كمك بيانيه و جزوهاي حقوقي، به آموزش علاقه‌مندان جمع‌آوري امضا و آموزش چهره به چهره اقدام كنيم. كه خوشبختانه اين كار و كل فعاليت ما در اين مدت نتيجه‌بخش بوده با توجه به تنوع امضاكنندگان از شهرستان‌هاي اطراف و مطرح شدن كمپين در كل منطقه، مي‌توان گفت گرچه گاهي تند و گاهي آهسته، اما كمپين يك ميليون امضا در بين مردم اين‌جا نيز مانند ساير نقاط ايران بزرگ جا باز كرده و هرچه بيشتر آمادگي پذيرش كمپين را دارد.

بايد به معرفي كمپين توسط دوستان در 8 مارس، روز جهاني زن، در يك جلسه خصوصي اشاره كنم ـ متاسفانه در كرما
بازگشت به سایت مدرسه فمینیستی

    تماس با ما    درباره ما    مدرسه فمینیستی    اخبار کمپین    اسناد کمپین    مقالات کمپین    پرونده هاي مدافعان حقوق برابر    کمپین یک میلیون امضا چیست؟