کمپین یک میلیون امضا چیست؟....     گزارش های کمپین....     گزراش فعالیت های کمپین....  
 

نشست صمیمانه برخی از اعضای کمپین از شهرهای مختلف ایران: به رغم همه مشکلات، راهی جز ادامه و گسترش کمپین وجود ندارد


فعالان یک میلیون امضا در شهرهای مختلف ایران، جمعه 31 شهریور ماه در تهران گردهم آمدند و تجارب فعالیت یکساله خود را در نزدیک به 15 شهر در سراسر کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند. فعالان شهرهای تبریز، رشت، زنجان، همدان، اصفهان، شیراز، یزد، مشهد، گرگان، سنندج، قم، قزوین،کرمانشاه،بابل و کرج از جمله شهرهایی هستند که در یکسال فعالیت کمپین به صورت رسمی به آن پیوسته اند و با برگزاری کارگاه آموزشی در شهرشان در حال جمع آوری امضا برای اعتراض به قوانین تبعیض آمیز هستند.

نشست روز جمعه اعضای کمپین در شهرهای رشت، قزوین، همدان، سنندج، کرمانشاه، بابل، کرج و تهران همچون سایر نشست های کمپین و به خاطر محرومیت فعالان این کمپین از فضاهای عمومی شهر، در منزل یکی از اعضای کمپین برگزارشد.

این نشست 7 ساعته با پیشنهاد خدیجه مقدم، عضو کمیته مادران برای برگزاری یک سلسله نشست های ثابت بین فعالان شهرهای مختلف آغاز شد. اصلی ترین برنامه این نشست ارائه گزارش فعالیت و چالش های کمپین در شهرهای مختلف بود.

قزوین: می خواهیم کارمان تداوم داشته باشد

قزوین که از خرداد 86 به کمپین پیوسته است، گزارش خود را با توضیح موقعیت فعالان زن در این شهر آغاز کرد:«در قزوین بعد از پیش آمدن قضیه سنگسار در تاکستان، بر همه فعالان زن قزوینی از جمله فعالان کمپین یک میلیون امضاء خیلی حساسیت ایجاد شد و به همین دلیل ما روند فعالیتهایمان را کندتر کرده و ابتدای فعالیتهایمان را به دلایل مسائل امنیتی از خانواده ها شروع کردیم.»

آیدا سعادت، از فعالان این شهر ادامه داد:«قزوین شهری است که 8 سال پیش فعالین در آنجا کارگاه کنفوانسیون را برگزار کرد. حقوقدانان فعالی نیز داریم که قبل از کمپین هم فعالیتهای اجتماعی داشتند.»

مریم اکبری، از دیگر فعالان این شهر نیز در رابطه با چگونگی جمع آوری امضا گفت:«برنامه ما برای امضا جمع کردن این طور بود که به مهدکودکها و مراسم ویژه ای مثل جشنهایی که به مناسبت روز جهانی کودک برگزار می شود می رویم و امضا جمع می کنیم.»

به گفته او فعالان کمپین در قزوین علاوه بر تلاش برای جذب داوطلب موفق به برگزاری کارگاه های حقوقی در این شهر شده اند و تلاش دارند با نقاط مختلف استان قزوین نیز ارتباط بگیرند.«مثلاً در جنوب، با گروهی از هنرمندان و نویسندگان وارد گفتگو شدیم تا آنها را جذب کمپین کنیم، می خواهیم در قزوین کارمان تداوم داشته باشد، فضای قزوین با تهران فرق دارد یک فضای بسته دارد و تقریباً همه مردم همدیگر را می شناسند، و به همین خاطر مشکلات بیشتر است اما به رغم همه این مشکلات ما در تلاش هستیم که برای گسترش کمپین و جذب داوطلبان جدید برنامه ریزی های منسجم تری داشته باشیم.»

کرمانشاه:ادامه فعالیت زیر تیغ تهدیدهای امنیتی

«حال و هوای کرمانشاه با همه جا فرق دارد و فضای امنیتی در شهر ما سنگین تر است. تفاوت قومی، نژادی و مذهبی آنقدر زیاد است که کرمانشاه را هندوستان دوم می نامند، در کرمانشاه با این وضعیت امضاء جمع کردن واقعا هنر بزرگی است.»

روژان کرمانشانی از فعالان کمپین در کرمانشاه، با این شرح حال گزارش خود را آغاز کرد. او با اشاره به اینکه سطح مطالعه در بین مردم کرمانشاه پایین است، گفت: «تمام این مسائل بر تشکیل انجمن ها و NGOها تاثیر گذاشته و اکثر NGOها در کرمانشاه با موانع بسیار
بازگشت به سایت مدرسه فمینیستی

    تماس با ما    درباره ما    مدرسه فمینیستی    اخبار کمپین    اسناد کمپین    مقالات کمپین    پرونده هاي مدافعان حقوق برابر    کمپین یک میلیون امضا چیست؟