کمپین یک میلیون امضا چیست؟....     گزارش های کمپین....     گزراش فعالیت های کمپین....  
 

گزارش مراسم بزرگداشت هشت مارس در مشهد


به مناسبت 8 مارس (18 اسفند) روزجهاني زن، مراسمي با شرکت بيش از يکصد نفر از فعالين و علاقه‌مندان جنبش زنان روز 15 اسفند در مشهد برگزار شد. در اين مراسم سه سخنراني با عناوين: «تاريخچه جنبش زنان در ايران از مشروطه تا 1320»، «تاريخچه جنبش زنان در ايران از 1320 تا امروز»، و «ويژگي‌ها و ماهيت کمپين يک ميليون امضا و پاسخ به منتقدان آن» ارائه شد؛ که هدف از آن طرح بحث ايجاد تشکل‌هاي اجتماعي زنان به منظور مبارزه با مناسبات ناعادلانه جنسيتي و ضرورت تغيير قوانين تبعيض‌آميز بود.

اجراي موسيقي زنده به صورت تک‌نوازي و گروهي، نمايشگاه کتاب و مجلات زنان، شعرخواني، جمع‌آوري امضاء در حمايت از کمپين و اهداي سي دي حاوي مقالات و کتاب‌هاي فمينيستي به مهمانان از جمله برنامه‌هاي اين جشن بود. اين مراسم با همخواني دسته‌جمعي سرود «همراه شو عزيز» به پايان رسيد.

در حاشيه؛ پلاکاردهاي در محل برگزاري مراسم ديده مي‌شد که روي آنها نوشته بود: «جهان بدون ستم و تبعيض ممکن است»، «رهايي جامعه در گرو رهايي زنان است»، «خشونت عليه زنان را متوقف کنيد»، «برابري حقوقي نخستين گام در راه رهايي زنان است»، «سنگسار، شکنجه منجر به مرگ است»، «لغو قانون تعدد زوجات»، «لغو پوشش اجباري»، «حمله هيچ قدرت خارجي آزادي را براي زنان به ارمغان نمي‌آورد»، «فمينيسم شاخه‌اي از جنبش حقوق بشر است»، «بيمه بازنشستگي براي زنان خانه‌دار»، «هيچ قانوني غير قابل تغيير نيست» و...
بازگشت به سایت مدرسه فمینیستی

    تماس با ما    درباره ما    مدرسه فمینیستی    اخبار کمپین    اسناد کمپین    مقالات کمپین    پرونده هاي مدافعان حقوق برابر    کمپین یک میلیون امضا چیست؟