کمپین یک میلیون امضا چیست؟....     گزارش های کمپین....     گزراش فعالیت های کمپین....  
 

سیزده بدر و كمپین در جنوب كالیفرنیا


هر ساله سیزده بدر برای ایرانیان ساكن جنوب كالیفرنیا مجالی است برای گردهمایی تا هم نحسی سیزده را بدر كنند و هم به یاد خاطرات ایران دمی بیاسایند. امسال ایرانیان مقیم جنوب كالیفرنیا مانند بسیاری از ایرانیان خارج از کشور مراسم جشن سيزده بدر را يک روز زودتر در اول آوريل برگزار کردند. میسون پارك در شهر ایرواین از جمله میعادگاه های سالانه ایرانیان در روز سیزده است كه طبق آمار رسمی جمعیتی بالغ بر ده هزار نفر از نواحی مختلف ارنج كانتی، لس آنجلس و سن دیگو در این پارك روز سیزده خود را می گذرانند.

امسال در میان هیاهوی موسیقی و پایكوبی، دود كباب، بخار آش رشته و دید و بازدیدهای موكول شده به روز سیزده و در میان غرفه های انجمن ها و موسسات مختلف ایرانی، "كمپین یك میلیون امضا" هم با بضاعتی اندك اما شور و امید فراوان فعال بود. كمپین یك میلیون امضا در كالیفرنیای جنوبی ،متشكل از جمعی از جوانان و دانشجویان دانشگاه های مختلف حركتی است مستقل در جهت حمایت از برنامه های كمپین و اهداف تصریح شده كمپین در داخل كشور.

فعالان كمپین از ساعات ابتدایی بامداد روز یكشنبه تا شش بعدازظهر با پخش جزوات حقوقی و جمع آوری امضا، روز موفقی را پشت سر گذاشتند. گویی اهداف كمپین یك درددل همگانی و ملی است. "دردی مشترك" كه همگان منتظر كسی بودند كه فریادش كند و چه زیباست كه این بار همه با هم، فارغ از جنسیت و عقاید مختلف در یك حركت مدنی و به دور از شعار بی عمل این درد مشترك را فریاد می كنیم و خود به دنبال چاره ایم.

درضلع جنوبی پارك نشان كمپین با جمله "يك ميليون امضاء براي تغيير قوانين تبعيض آميز" در كنار میزی كه جزوات حقوقی، فرم های امضا، پرینت هایی از تجربیات اعضای كمپین در داخل كشور، لیست چهره های ملی و جهانی حامی كمپین و دسته بسیار زیبای گل لاله بنفش روی آن قرار داشت، خودنمایی می كرد. در روز یكشنبه شش نفر ازداوطلبین كمپین و چند نفری كه با اطلاع از اهداف كمپین به كمك شتافتند، در مجموع حدود ده نفر فعال بودند. به لطف دوستی در رادیوی ۲۴ ساعته ۶۷۰ای ام (تنها رادیوی عمومی و غیر سیاسی شهر) حضور و فعالیت كمپین در پارك در رادیو هم اعلام شد.

در طول روز بارها و بارها دستهایمان به مهر فشرده شد. انتقادهايي شنیدیم كه همه "لطفی بود به انواع عتاب آلوده" و تجربه ای برای دفعات آتی. درددل ها شنیدیم از پیرزنان و زنان كه داستان ها داشتند از قوانین نا عادلانه و تبعیض آمیز، بارها دعایمان كردند "خدا عمرتون بده بچه ها"، چند باری برای امضای فرم ها صف تشكیل شد، كسی از جمعیت می گفت چه فایده و دیگری باز هم از میان جمعیت جوابش داد "اندك اندك جمع گردد...".

منبع: سایت تغییر برای برابری
بازگشت به سایت مدرسه فمینیستی

    تماس با ما    درباره ما    مدرسه فمینیستی    اخبار کمپین    اسناد کمپین    مقالات کمپین    پرونده هاي مدافعان حقوق برابر    کمپین یک میلیون امضا چیست؟