اسناد کمپین....  
 

سه سند اصلی کمپین


کمپین دارای سه سند اصلی بیانیه، طرح ، و کتابچه تاثیر قوانین در زندگی زنان است.

بعد از نشست های مقدماتی که که حدود سه ماه از خرداد تا شهریور 85 و توسط 54 نفر از فعالان جنبش زنان از گروه های مختلف تهران و برخی شهرهای دیگر، صورت گرفت؛ سه سند نهایی تنظیم شد. بیانیه کمپین یک میلیون امضا، کتابچه «تاثیر قوانین در زندگی زنان» و طرح کمپین یک میلیو امضا. این اسناد میثاق حداقلی برای کار مشترکی است که قرار است تا جمع آوری یک میلیون امضا ادامه یابد. یعنی فصل مشترک کنشگران کمپین در سراسر دنیا با هر تفکر و عقیده ای که هستند قبول این سه سند است که قابل تغییر نیست.

بیانیه کمپین یک میلیون امضاء

اولین سند، «بیانیه» کمپین یک میلیون امضا برای تغییر قوانین تبعیض آمیز است که هنگام گفتگو با مردم، هر ایرانی که تمایل داشته باشد پای آن را امضا می کند. در این سند به اختصار خواسته های کمپین یک میلیون امضا بیان شده است. برای امضای بیانیه کمپین می توانید برگه بیانیه که به صورت فایل پی دی اف در زیر آمده چاپ کرده و پس از امضای بیانیه آن را به آدرس تهران صندوق پستی 851-14335 پست کنید.

بیانیه برای امضای کمپین

چنانچه مایل به جمع اوری امضا از افراد دیگر هستید می توانید برگه جمع آوری امضا را که در زیر به صورت فایل پی دی اف موجود است چاپ کرده و پس از جمع آوری امضا آن را به تهران- صندوق پستی 851-14335 بفرستید.

بیانیه کمپین برای جمع اوری امضا

طرح کمپین یک میلیون امضاء

دومین سند،طرح کمپین یک میلیون امضا است که در آن روش و اهداف این کمپین به اختصار شرح داده شده است.

کتابچه «تاثیر قوانین بر زندگی زنان»

و در نهایت آخرین سند کمپین، کتابچه ای به نام «تاثیر قوانین در زندگی زنان» است که هنگام گفتگو با مردم برای جمع آوری امضاء توزیع می شود. این کتایچه در واقع مکمل بیانیه است و قوانینی که فعالان کمپین یک میلیون امضا برای اصلاح و تغییر آن تلاش می کنند با زبانی ساده و به اختصار به همراه ماده های قانونی مورد نظر بیان شده است. کتابچه فوق را می توانید در این آدرس مشاهده کرده و یا فایل پی دی اف آن را که در زیر آمده دانلود کنید.

این سه سند مجموعه تلاش های متفاوت اعضاء و همدلان و امضاء کنندگان بیانیه کمپین را با دیدگاه های گوناگون و هویت های مختلف همچون ریسمانی به یکدیگر پیوند می دهد. هر ایرانی مقیم ایران و یا خارج از ایران می تواند با قبول این سه سند به کمپین یک میلیون امضا بپیوندد و با همراه داشتن بیانیه کمپین یک میلیون امضا از ایرانیان دیگر امضا جمع کند.
بازگشت به سایت مدرسه فمینیستی

    تماس با ما    درباره ما    مدرسه فمینیستی    اخبار کمپین    اسناد کمپین    مقالات کمپین    پرونده هاي مدافعان حقوق برابر    کمپین یک میلیون امضا چیست؟