درباره ما....     برگزاری کارگاه ها....  
 

گزارشی از برگزاری کارگاه های کمپین در مدرسه


 اولین کارگاه آموزشی کمپین توسط اعضای مدرسه، در تاریخ 21 فرودین و با حضور سه داوطلب از سه شهر مختلف ایران برگزار شد. داوطلبان از شهرهای قائم شهر، نهاوند و کرمان بودند که با توجه به ویژگیهای متفاوت فرهنگی و اجتماعی هر کدام از شهرها و تجربیات خاص داوطلبان از محیط زندگی خود، برای جمع آوری امضا در هر شهر و نحوه برقراری ارتباط چهره به چهره، در کارگاه به بحث و گفتگو پرداخته شد. هر کدام از داوطلبان با بیان ویژگی های فرهنگی مردم شهر خود باعث آشنایی همه ما با آن شهر و یافتن نقاط مشترک و متفاوت میان شهرها با یکدیگر می شدند.

 دومین کارگاه آموزشی کمپین در تاریخ 28 فروردین با حضور 10 نفر از داوطلبان تهرانی برگزار شد. شرکت کنندگان در سنین مختلف بودند و هر کدام تجربیات و خاطراتی سخت و تلخ از درگیری های خود یا اطرافیانشان با قانون داشتند که با مشارکت فعالانه آنان در بحث های قانونی، کارگاه به محیطی گرم و صمیمی تبدیل شد. یکی از نکات جالب کارگاه حضور زنی در آستانه 80 سالگی و با تحصیلات دامپزشکی بود که از طریق اینترنت توانسته بود با کمپین و فعالان آن و مدرسه فمینیستی آشنا شود. او برای ما گفت که چگونه در سال های بسیار دور خانواده خود را قانع کرده است تا هنگام عقد، مهریه خود را ببخشد و به جای آن وکالت در طلاق را از همسر خود بگیرد. اما بعد از گذشت 35 سال زندگی مشترک در حالیکه اطمینان داشته است شرط وکالت در طلاق در عقد نامه او قید شده ، پی برده است که مرد عاقد در زمان ثبت عقد به طور پنهانی از نوشتن این شرط در عقد نامه خودداری کرده است!

 کارگاه آموزشی کمپین در یزد گروه مدرسه زنان با همکاری کنشگران جوان و فعال کمپین در یزد، در تاریخ 14 اردیبهشت 87، کارگاه کمپین را با شرکت 10 نفر از دختران داوطلب فعال و حساس به امور زنان در یزد و در فضای آزاد برگزار کردند. در این کارگاه، که سومین کارگاه کمپین در یزد و اولین کارگاهی بود که توسط «گروه مدرسه زنان» در خارج از تهران برگزار می شد، سارا لقمانی و ناهید کشاورز درباره کمپین یک میلیون امضا و نحوه فعالیت در آن به بحث و گفتگو با شرکت کنندگان پرداخته و به پرسش های آنها در این زمینه تا حد امکان پاسخ گفتند. لازم به ذکر است که شهر یزد از اولین شهرهایی است که به کمپین یک میلیون امضا پیوست و آدرماه 1385، میزبان اولین کارگاه کمپین در این شهر بود.
بازگشت به سایت مدرسه فمینیستی

    تماس با ما    درباره ما    مدرسه فمینیستی    اخبار کمپین    اسناد کمپین    مقالات کمپین    پرونده هاي مدافعان حقوق برابر    کمپین یک میلیون امضا چیست؟