درباره ما....     برگزاری کارگاه ها....  
 

برگزاری کارگاه های آموزشی مقابله با خشونت خانگی


اولین کارگاه « آموزش مقابله با خشونت خانگی» توسط گروه «مدرسه زنان»، در دومین روز اردیبهشت 1387، در محله راه آهن تهران و در فضایی صمیمی برگزار شد. دراین کارگاه 16 زن که همگی خانه دار بودند شرکت داشتند. پس از آنکه آموزشگران به تشریح خشونت خانگی و انواع آن پرداختند، شرکت کنندگان به بیان تجربه های خشونت خانگی که خود و یا اطرافیان شان متحمل شده بودند پرداختند. در انتهای کارگاه، از دل تجربه های برگزار کنندگان و شرکت کنندگان کارگاه، راه حل های ممکن برای برون رفت و مهار خشونت خانگی بیرون آمد.

دومین کارگاه « آموزش مقابله با خشونت خانگی» توسط گروه «مدرسه زنان»، 8 خرداد 1387 در یکی از محلات مرکزی شهر تهران و در فضایی صمیمی برگزار شد. دراین کارگاه حدود 6 زن شرکت داشتند. پس از آنکه شرکت کنندگان با کمک تسهیلگران به تشریح خشونت خانگی و انواع آن پرداختند، هر کدام ازشرکت کنندگان به نوشتن یک تجربه خشونت که خود و یا اطرافیان شان متحمل شده بودند پرداختند.

از آنجایی که خشونت خانگي همواره امري پنهان است نوشتن در مورد تجربه های خشونت راهيست براي كمك به بيان و علني شدن آن. به همين دليل شركت كنندگان به مكتوب كردن خاطرات و تجربه هاي خود پرداختند. در انتهای کارگاه، هر كدام از شركت كنندگان نوشته خود را خواند و دیگران نظر های خود را راجع به آن گفتند و قرار شد بعد از تصحیح این نوشته ها در سایت مدرسه فمنیستی منتشر شود.

شركت در كارگاه آموزشي مقابله با خشونت براي همه زنان و دختران علاقمند آزاد است و چنانچه شما نيز تمايل به حضور در اين كارگاه را داريد مي توانيد از طريق ايميل مدرسه با ما در تماس باشيد: [email protected]
بازگشت به سایت مدرسه فمینیستی

    تماس با ما    درباره ما    مدرسه فمینیستی    اخبار کمپین    اسناد کمپین    مقالات کمپین    پرونده هاي مدافعان حقوق برابر    کمپین یک میلیون امضا چیست؟