جنبش یک میلیون امضا: (روایتی از درون)/ نوشین احمدی خراسانی
نسرین ستوده: حکم حبس برای فعالان حقوق زنان خلاف اصل آزادی عقیده و بیان است
جمعي از فعالان زن استان گيلان به لايحه‌ي حمايت از خانواده اعتراض کردند
دو سالگی کمپین در رشت
دومین سالرزو کمپین یک میلیون امضاء
اصفهان ، میزبان جمعی از فعالین حقوق زنان
اضافه شدن امضای دکتر نادیه العلی به کمپین
فیلترینگ مجدد سایت مدرسه فمینیسیتی و دیگر سایت های کمپین
دومین کارگاه « آموزش مقابله با خشونت خانگی»
آغاز به كار وبلاگ كمپيني ها در ايلام
فیلترینگ گسترده رسانه های کمپین یک میلیون امضاء
راه اندازی وبلاگ زنان شهرستان آمل، رسانه ای دیگر در کمپین
وبلاگ جمعی از داوطلبان کمپین یک میلیون امضاء در زابل راه اندازی شد
برگزاری اولین کارگاه خانواده برابر و سومین کارگاه کمپین در یزد
برگزاری پنجمین کارگاه آموزشی کمپین در کرج
راه اندازی وبلاگ فعالان کمپین یک میلیون امضا در کرج
آغاز به کار وبلاگ کمپین در مشهد، قبرس و کویت


      اخبار کمپین....  
 

برگزاری اولین کارگاه خانواده برابر و سومین کارگاه کمپین در یزد


سه عضو فعال کمپین یک میلیون امضا در تهران، روزهای سیزدهم تا پانزدهم اردیبهشت، مهمان فعالان کمپین در یزد بودند. در این سه روز میزبانان خون گرم یزدی با مهمان نوازی گرم خود، خاطره ای به یاد ماندنی در ذهن همراهان خود در تهران باقی گذاشتند. روز سیزدهم و چهاردهم اردیبهشت به برگزاری کارگاه سپری شد و در روز آخر، اعضای کمپین در دوشهر به جمع آوری امضای گروهی در سطح شهر پرداختند، که تجربه ای قابل توجه برای هر دو گروه برجای گذاشت.

کارگاه خانواده برابر با محوریت شروط ضمن عقد

روز سیزدهم اردیبهشت 87، کارگاه خانواده برابر با محوریت شروط ضمن عقد، به همت برخی از فعالان کمپین یک میلیون امضا در یزد و با همکاری مدرسه زنان در شهر زیبای یزد برگزار شد. در بخش اول کارگاه 9 ساعته «خانواده برابر» به لزوم وجود خانواده برابر پرداخته شد و دلایل نابرابری در خانواده ها در دوره های مختلف توسط شرکت کنندگان مورد بررسی قرار گرفت. بخش دوم کارگاه با آموزشگری زهرا مینویی مشاور حقوقی و فعال جنبش زنان به شروط ضمن عقد (به عنوان راهکاری برای مقابله با بخشی از دلایل نابرابری های موجود در خانواده) اختصاص داشت.

شرکت کنندگان در کارگاه که حدود 20 نفر زن و مرد جوان بودند با مشارکت جمعی خود، شروط لازم و فوری را انتخاب کرده و در خصوص آن بحث می کردند. هر چند آنها اعتقاد داشتند که شروط ضمن عقد راه کاری موقتی و قابل طرح در برخی از خانواده ها است و بنابراین به لزوم تغییر قوانین توسط قانون گذار اعتقاد داشتند. در نهایت، جمع حاضر، خواهان مشارکت همه افراد برای بسیج به منظور تاثیر در ذهن قانون گذار و تغییر کلیه قوانین تبعیض آمیز بودند.

سومین کارگاه کمپین یک میلیون امضا با همراهانی تازه نفس در یزد

گروه مدرسه زنان با همکاری کنشگران جوان و فعال کمپین در یزد، در تاریخ 14 اردیبهشت 87، کارگاه کمپین را با شرکت 10 نفر از دختران داوطلب فعال و حساس به امور زنان در یزد و در فضای آزاد برگزار کردند. در این کارگاه، که سومین کارگاه کمپین در یزد و اولین کارگاهی بود که توسط «گروه مدرسه زنان» در خارج از تهران برگزار می شد، زهرا مینویی، سارا لقمانی و ناهید کشاورز درباره کمپین یک میلیون امضا، قوانین مورد بحث در آن، و نحوه فعالیت در کمپین به بحث و گفتگو با شرکت کنندگان پرداخته و به پرسش های آنها در این زمینه تا حد امکان پاسخ گفتند.

لازم به ذکر است که شهر یزد از اولین شهرهایی است که به کمپین یک میلیون امضا پیوست و آدرماه 1385، میزبان اولین کارگاه کمپین در این شهر بود.
بازگشت به سایت مدرسه فمینیستی

    تماس با ما    درباره ما    مدرسه فمینیستی    اخبار کمپین    اسناد کمپین    مقالات کمپین    پرونده هاي مدافعان حقوق برابر    کمپین یک میلیون امضا چیست؟