صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

ناهید کشاورز و جلوه جواهری در دادگاه انقلاب، در ارتباط با پرونده دو سایت «زنستان» و «تغییر برای برابری» تفهیم اتهام شدند

مدرسه فمینیستی-23 بهمن 1386

مدرسه فمینیستی: ناهید کشاورز و جلوه جواهري، از فعالان کمپين يک ميليون امضاء، روز سه شنبه 23 بهمن، در دادياري ويژه امنيت دادگاه انقلاب تفهيم اتهام شدند.

در پي احضار کتبی جلوه جواهري به دادياري ويژه امنيت دادگاه انقلاب، اتهام «اقدام عليه امنيت ملي از طريق تبليغ عليه نظام» به وي تفهيم شد.

شايان ذکر است که در اين جلسه از حضور نسرين ستوده، وکیل جواهری، ممانعت به عمل آمد و او بدون حضور وکیل، آخرین دفاعیات خود را ارائه داد.

همچنین ناهيد کشاورز نيز که براي اعلام تغيير آدرس محل سکونت خود به دادگاه مراجعه کرده بود، مورد تفهيم اتهام قرار گرفت. در دادگاه انقلاب، احضاریه کتبی ناهید کشاورز که قبلا صادر شده بود به وی ابلاغ شد و به او نیز مانند جلوه جواهری، اتهام اقدام علیه امنیت ملی تفهیم شد.

تفهیم اتهام ناهید کشاورز در ارتباط با پرونده «سایت زنستان» و "سایت تغییر برای برابری" بود. ناهید کشاورز به عنوان مدیر مسئول «مرکز فرهنگی زنان» در ارتباط با سایت زنستان پیش از این نیز یک بار دیگر به دادگاه احضار و مورد بازجویی قرار گرفته بود و روز سه شنبه نیز در ارتباط با همین پرونده تفهیم اتهام و آخرین دفاعیات خود را ارائه کرد.

سایت «زنستان» که ارگان مرکز فرهنگی زنان بود 6 بار فیلتر و بالاخره برای بار هفتم سایت به طور کامل مسدود شد. پس از آن مریم حسین خواه در رابطه با سایت «زنستان» و «تغییر برای برابری» به مدت 45 روز بازداشت و ناهید کشاورز نیز به عنوان مدیر مسئول مرکز فرهنگی زنان در دادگاه انقلاب مورد بازپرسی قرار گرفت و بالاخره روز سه شنبه نیز در رابطه با پرونده سایت زنستان و تغییر برای برابری، تفهیم اتهام شد و این پرونده برای تشکیل دادگاه با آخرین دفاعیات ناهید کشاورز تکمیل شد.

لازم به ذکر است که ناهید کشاورز پیش از این دو بار بازداشت شده است. وی در فروردین ماه 1386 در پارک لاله هنگام جمع آوری امضاء برای کمپین یک میلیون امضاء به همراه محبوبه حسین زاده بازداشت شد و یک بار نیز در 13 اسفند 1385 به همراه 32 نفر دیگر از فعالان جنبش زنان در اوین زندانی شد. پرونده اتهامی درباره انتشار مطالب در سایت «زنستان» سومین پرونده ای است که برای ناهید کشاورز در دادگاه انقلاب گشوده می شود.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان