صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

گفتگو با خواهر راحله عسگری زاده یکی از بازداشت شدگان کمپین یک میلیون امضاء

26 بهمن 1386

رادیو آلمان (مهیندخت مصباح): دو عضو دیگر کمپین یک میلیون امضا، روز پنجشنبه در پارک دانشجوی تهران بازداشت شدند.علت حضور آنها در پارک، اجرای یک تـئاتر خیابانی با موضوع حقوق زنان در حاشیه جشنواره فجر و جمع‌آوری امضا برای بیانیه کمپین بوده است.

دو عضو دیگر کمپین یک میلیون امضا، روز پنجشنبه در پارک دانشجوی تهران بازداشت شدند. راحله عسگری زاده و نسیم خسروی، به ترتیب ۲۶ و ۲۷ سال دارند و هر دو فارغ التحصیل رشته گرافیک هستند. علت حضور آنها در پارک، اجرای یک تـئاتر خیابانی با موضوع حقوق زنان در حاشیه جشنواره فجر بود. ماموران، ایندو را هنگام جمع‌آوری امضا از مردم برای بیانیه کمپین دستگیر کردند.

کمپین یک میلیون امضا، طرحی است برای تغییر در قوانین تبعیض آمیز علیه زنان. این طرح به ابتکار مرکز فرهنگی زنان و توسط فعالان حقوق زن برای کسب حقوقی چون حق حضانت فرزند، حق طلاق، ارث، دیه، شهادت یا مقابله با چند همسری مردان، دنبال می‌شود.

غزاله عسگری‌زاده، خواهر راحله عسگری‌زاده در گفتگو با دویچه‌وله در باره این بازداشت گفت: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

"پنجشنبه ساعت حدود ۷ شب بود که بچه‌ها از گوشی خودشان زنگ زدند که در پارک دستگیر شده‌اند. گفتند در کلانتری پارک هستند و دارند به کلانتری جامی منتقل می‌شوند. ما تا آمدیم به کلانتری جامی برویم، دوباره زنگ زدند که منتقل شده‌اند به آگاهی ناحیه هشت. آنجا که رفتیم، اجازه ندادند آنها را ببینیم. ما تا ساعت ۱۲ شب آنجا ماندیم تا اینکه گفتند بروید اصلا اینها اینجا نیستند. به ما با کلی خواهش و درخواست، جاهایی را معرفی کردند که ممکن بود آنجا باشند. رفتیم و پیگیری کردیم و حدود دو نیمه شب بود که فهمیدیم آنها را به کمیته وزرا برده‌اند. گفتند چون خوابگاه نسوان در هیچیک از این بازداشتگاه‌ها نیست و آنجا، امن‌ترین جاست. امروز صبح از ساعت ۶ آنجا بودیم و بالاخره توانستیم با هزار خواهش، آنها را ساعت ۱۰ ببینیم. حال‌شان خوب بود و بعد منتقل شدند به دادگاه انقلاب که قاضی کشیک نبود. دوباره آنها را برگرداندند و گفتند شنبه با حضور قاضی، به آنها حکم خواهند داد."

این چندمین مرتبه است که فعالان این کمپین بازداشت می‌شوند. پیش از این زینب پیغمبرزاده، نسیم سرایندی، فاطمه دهدشتی‌نیا، محبوبه حسین‌زاده، ناهید کشاورز، مهتاب مقیمی و امیر یعقوب‌علی نیز هنگام جمع‌آوری امضا از مردم، دستگیر شده بودند.

رادیو آلمان
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان