صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

صدور قرار وثیقه 20 میلیونی و انتقال راحله عسگری زاده و نسیم خسروی به زندان اوین

27 بهمن 1386

به گزارش سایت تغییر برای برابری، «راحله عسگری زاده و نسیم خسروی، دو عضو کمپین یک میلیون امضا که پنج شنبه 25 بهمن در پارک دانشجو دستگیر شده بودند، با اتهام "فعالیت تبلیغی علیه نظام" و وثیقه 20 میلیون تومانی راهی زندان اوین شدند.

این دو فعال جنبش زنان که پس از یک تئاتر خیابانی درباره حقوق زنان، در حال جمع آوری امضا بودند، صبح امروز از بازداشتگاه وزرا به دادگاه انقلاب منتقل شدند.»

بنا به گزارش سایت کانون زنان ایرانی، پدر راحله عسگري زاده مي گويد: «بعد از دو روز حبس دربند هشت اداره آگاهي امروز قاضي دادگاه انقلاب براي هر يك از اين دو نفر 20 ميليون تومان وثيقه مقرر كرد.

عسگري زاده كه بازنشسته دولت است مي گويد :"استطاعت تامين اين مفدار پول را ندارم و تنها مي توان با قرار كفالت يا جواز كسب دخترم را از اوين نجات دهم.»

به گفته پدر راحله وكيل اين دو فعال كمپين يك ميليون امضاء شيرين عبادي و نسرين ستوده هستند و قرار است پرونده آنها را پيگيري كنند.

او معتقد است :«اقدام اين دو زن سياسي و عليه نظام جمهوري اسلامي نيست چرا كه تنها خواهان حقوق مدني خود هستند كه هيچ تضادي با منافع نظام ندارد.»

شنيده ها حاكي از آن است كه همسر نسيم خسروي نيز قادر به پرداخت اين مقدار وثيقه نيست.

بنا به گزارش سایت تغییر برای برابری، راحله و نسیم به دلیل خرابی ماشینی که قرار بود آنها را به اوین منقل کند، فرصتی برای گفتگو با دوستان و خانواده شان بدست آوردند و از دو شب سپری شده در بازداشتگاه وزرا و طرح مطالبات کمپین برای زنان زندانی و زندانبان ها گفتند.

آنها که با دستان قفل شده با دستبند به دادگاه منتقل شده بودند؛ امروز صبح در پاسخ به سوالات قاضی که "به کدام قوانین اعتراض دارید؟" و "چرا فکر می کنید این قوانین تبعیض آمیز است؟" از تبعیض های قانونی که بر زنان اعمال می شود گفتند و عاقبت به جرم این برابری خواهی راهی زندان شدند.

با بازداشت راحله عسگری زاده و نسیم خسروی، تعداد فعالانی که از ابتدای فعالیت کمپین یک میلیون امضا راهی زندان شده اند به 43نفر رسید.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان