صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

بیانیه کمیته من کاندیدا می شوم، از «کمپین تغییر چهره مردانه مجلس» درباره رد صلاحیت گسترده کاندیداهای زن مجلس دهم
نشست پرسش و پاسخ با چهار تن از داوطلبان زن نمایندگی مجلس دهم / گزارش: مریم جوادی
تجارب منحصر به فرد زنان در چالش برای تغییر چهره مردانه سیاست / گزارش: صبا شعردوست
بيانيه «کمیته من کاندیدا می شوم» از کمپین «تغییر چهره مردانه مجلس» در تقدير از حضور بی‌سابقه زنان برای کاندیداتوری مجلس دهم
نظارت بر روند قانونگذاری از اهداف کمپین تغییر چهره مردانه مجلس (گزارش یک نشست) / گزارش از: ندا ناجی – عکس ها: مریم جوادی
ما زنان می خواهیم و می توانیم (گزارش نشست کمپین تغییر چهره مردانه مجلس)/ گزارش: ندا ناجی - عکس ها: مریم جوادی
خواسته های یک زن دستفروش از نمایندگان زن مجلس آینده
مجموعه مقالات ویژه نامه مدرسه فمینیستی به مناسبت روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان
من اگر برخیزم، تو اگر برخیزی، می توانیم چهره مجلس را تغییر دهیم / گزارش: ندا ناجی
حضور کمپین تغییر چهره مردانه مجلس در کنگره تخصصی صلح سبز / گزارش: مریم جوادی

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      روزنامه دیواری....  
 

برخوردها و فشارها بر فعالان مدنی در دو هفته اخیر

28 بهمن 1386

• خاموشي صداي زنان

به گزارش خبرگزاري فارس: ماهنامه زنان به مدير مسئولي شهلا شرکت در جلسه هيئت نظارت بر مطبوعات به دليل درج مطالب و اخبار به گونه اي که موجب سلب امنيت رواني جامعه مي شد، لغو مجوز شد. از ديگر اتهامات وارده به اين نشريه «به مخاطره انداختن سلامت روحي، فکري و رواني مخاطب» ذکر شده است.

دکتر نيره توحيدي، رئيس "مطالعات زنان" دانشگاه دولتي کاليفرنيا واقع در "نورث‌ريج"، مي‌گويد: مجله ي زنان، به ويژه در هنگام انتخابات صداي اصلاحات بود. او هرگز از نشر ياوه‌هاي زن‌ستيزانه کانديداهايي که مي‌کوشيدند دوباره انتخاب شوند، ابا نمي‌کرد. وي مي‌خواست خوانندگانش بدانند کدام نمايندگان مدافع حقوق زنان و آزادي بيش‌تر هستند، يعني درست آن کانديداهايي که محافظه‌کاران نمي‌خواستند در انتخابات شرکت کنند. لغو مجوز نشريه زنان که به مدت ۱۶ سال به طور مستمر منتشر مي شد، در شرايطي است که فشار بر ديگر فعالان زن همچنان ادامه دارد.

به گزارش سایت مدرسه فمنیستی، طي دو هفته گذشته جلسه رسيدگي به اتهامات سارا ايمانيان و سميه فريد از فعالان حقوق زنان برگزار شد. همچنين، ناهيد کشاورز و جلوه جواهري، از فعالان کمپين يک ميليون امضاء، روز سه شنبه 23 بهمن، در دادياري ويژه امنيت دادگاه انقلاب تفهيم اتهام شدند. در پي احضار کتبي جلوه جواهري به دادياري ويژه امنيت دادگاه انقلاب، اتهام «اقدام عليه امنيت ملي از طريق تبليغ عليه نظام» به وي تفهيم شد. تفهيم اتهام ناهيد کشاورز در ارتباط با پرونده "سايت زنستان" و "سايت تغيير براي برابري" بود.

در همین رابطه گزارشگران بدون مرز دربیانیه ای احضار و تفهیم اتهام دو وب نگار فمینیست، جلوه جواهری و ناهید کشاورز، و مسدود کردن سایت نوسازی به همراه چهار سایت دیگر اینترنتی، را محکوم کرد.

گزارشگران بدون مرز در این باره اعلام می کند " این احضار ها و تفهیم اتهامات غیر قانونی و خودسرانه است. این دو وب نگار جرمی مرتکب نشده اند. آنها فقط وظیفه خود را با نوشتن در باره وضعیت زنان و ابراز نظر آزادنه بر روی اینترنت انجام داده اند. جلوه جواهری دومین بار است که به دادگاه احضار و متهم می شود و ناهید کشاورز پیش از این بارها به دادگاه انقلاب احضار و مورد بازجویی قرار گرفته است، ما از مقامات مسئول ایران خواهان پایان دادن به تعقیب قضایی وب نگاران معترض هستیم."

و به تازگي دو تن از اعضاي کمپين يک ميليون امضاء در روز 25 بهمن در پارک دانشجو دستگير شدند. به گزارش سايت تغيير براي برابري، راحله عسگري زاده و نسيم خسروي، که در حال جمع آوري امضاء براي بيانيه کمپين بودند، پس از دستگيري به کلانتري 129 (جامي) و سپس به آگاهي 8 منتقل و از آنجا نيز به بازداشتگاه وزرا منتقل شدند. بر اساس آخرين اخبار بدست آمده، اين دو نفر با قرار وثيقه 20 ميليوني به زندان اوين منتقل شده اند.

سنگسار و واکنش ها ي بين المللي

به گزارش سايت ميدان، بعد از صدور حکم سنگسار براي دو خواهر به نام هاي زهره و آذر کبيري نيت و عبدالله فريور مقدم، به اتهام رابطه جنسي خارج از چهارچوب ازدواج، سازمان هاي بين المللي نسبت ب
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان