صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

بازگشت ماده چندهمسري به لايحه خانواده

21 مهر 1387

مدرسه فمينيستي: با وجود اينكه در نتيجه اعتراضات گسترده طيف وسيعي از مدافعان حقوق زنان، مجلس پذيرفته بود كه مواد 23 و 25 لايحه موسوم به حمايت از خانواده را از دستور كار خارج كند، اما مجدداً اخباري از بازگشت اين مواد به گوش مي رسد.

سید سلمان ذاکر، نماینده مردم ارومیه در مجلس، در گفتگو با خبرنگار مهر یادآور شد: «در ماده 23 لایحه حمایت از خانواده که حذف شد عین خواسته اسلام مطرح بود و مجلس قصد داشت با تطبیق نظر اسلام برخی مشکلات فعلی زنان و جامعه را حل کند». سپس با انتقاد از حذف این ماده در کمیسیون قضایی تاکید کرد: «نباید در تطبیق مصوبات به غوغا سالاریها و هیاهو گوش کرد». سرانجام با ابراز اين عقیده که ممکن است بسیاری از زنها با ازدواج مجدد همسرشان مشکلی نداشته باشند، بیان داشت: «اخیرا پیشنهادات جدیدی به کمیسیون حقوقی رسیده که بر اساس آن ماده 23 لایحه حمایت از خانواده بار دیگر در لایحه قرار می گیرد. به این ترتیب که رضایت خانم ها در ازدواج مجدد مرد شرط قرار خواهد گرفت و برای رعایت عدالت مرد در همسرداری نیز شروطی اضافه می شود». وی در خاتمه اظهار داشت: «پیشنهادات جدیدی که به کمیسیون حقوقی و قضایی رسیده در این کمیسیون در حال بررسی است تا در صحن علنی به آنها رسیگی شود».

جنبش زنان در سال هاي اخير، بويژه در قالب كمپين يك ميليون امضاء تلاش بسياري داشته است تا قوانين تبعيض آميز مربوط به زنان را تغيير دهد، يكي از اين موارد قانوني مربوط به مسئله «چندهمسري يا تعدد زوجات» است. در واقع، كنشگران كمپين يك ميليون امضاء خواهان لغو چندهمسري هستند.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان