صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

بومی گزینی جنسیتی همچنان تحت بررسی در مجلس

27 مهر 1387

مدرسه فمنیستی : با اعلام خبر ارجاع طرح بومی گزینی جنسیتی به شورای عالی انقلاب فرهنگی و عدم بررسی آن در کمیسیون آموزش مجلس در 22 مهر 87 ٬ به گزارش ایسنا عباسپور رييس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس در روز گذشته عنوان کرد: با اشاره به اين‌كه طرح الزام دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي به پذيرش دانشجويان دختر در محل سكونت‌شان هفته گذشته در كميته‌ي آموزش عالي مورد بررسي قرار گرفت و اين هفته در كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس بحث شد، گفت: نظر كميسيون بر اين بود كه با توجه به اين‌كه بحث بومي گزيني در شوراي عالي انقلاب فرهنگي مطرح است، اين طرح نيز در اين شورا مورد بررسي قرار گيرد. وي اضافه كرد: براي اين كار بايد در ابتدا با طراحان اين طرح به توافق برسيم، چرا كه كميسيون اين اختيار را ندارد طرحي را از دستور كار خود خارج كند، بايد حتما در مورد آن طرح اعلام نظر كند، چه اين نظر در راستاي رد آن طرح باشد و چه تصويب آن طرح. بنابراين با توجه به اين‌كه اصرار طراحان بر ادامه بررسي اين طرح است، كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس در تلاش است طرح الزام دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي براي پذيرش دانشجويان دختر در محل سكونت‌شان در كنار ساير بومي گزيني‌ها در شوراي عالي انقلاب فرهنگي مورد بررسي قرار گيرد.

علی عباسپور همچنین گفت: چنانچه طراحان امضاي خود را براي بررسي اين طرح از سوي مجلس پس بگيرند طرح الزام دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي به پذيرش دانشجويان دختر در محل سكونت‌شان، به شوراي عالي انقلاب فرهنگي ارائه خواهد شد، اما اگر در بررسي اين طرح در مجلس پافشاري كنند، طبق قانون كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس بررسي خود در مورد اين طرح را ادامه مي‌دهد.

همچنین نمایندگان مجلس نظراتی را راجع به این طرح عنوان کردند. عفت شريعتي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي ايرنا گفت: بايد به اين نكته مهم توجه شود كه اگر اين طرح مزايايي مانند در رفاه بودن دانشجويان دختر در شهر خود را دارد ولي از طرفي باعث تضعيف حق دانشجويان ممتاز مي‌شود.
نماينده مردم مشهد در مجلس شوراي اسلامي افزود: اين مورد قبول است كه اگر دانشجويان دختر در شهرهاي خود تحصيل كنند مشكلات خانواده‌ها كمتر مي‌شود ، ولي شرط جنسيت نبايد فرد نخبه را از تحصيل در دانشگاههاي درجه يك محروم كند.

همچنین بشیری عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي تاکید کرد: طرح الزام دانشگاه به پذيرش دانشجويان دختر ساكن در محل سكونت آن‌ها بايد با اختيار دانشجو صورت پذير نه به صورت اجباري.
فرها بشيري در گفت و گو با ايرنا گفت: اصل طرح پسنديده و مورد پذيرش است اما نبايد در پذيرش دانشجو در دانشگاه غير محل سكونت دانشجو اجباري صورت پذيرد. وي ادامه داد: همه طرح‌ها بايد به صورت منطقي مورد بررسي قرار گيرد و در چنين شرايطي بايد با واقعيت‌هايي كه در جامعه موجود است طرح‌ها بررسي شود.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان