صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

فشارهای وارده به زنان در دانشگاه ها

25 آبان 1387

مدرسه فمنیستی :آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و هیات رییسه و مدیران ارشد دانشگاه پیام نور با اشاره به اینکه جداسازی دختر و پسر در دانشگاه‌ها باید عملی شود گفت: با این عمل پیشرفت علمی دانشجویان از نظر علمی و اخلاقی افزایش خواهد یافت و محیط سالم‌تری برای دانشجویان فراهم می‌شود.

به گزارش امیرکبیر وی همچنین با بیان اینکه بومی‌سازی دانشگاه‌ها مساله‌ی مهمی است گفت: ‌بومی کردن دانشگاه به خصوص در مورد دختران بسیار مهم است و این امر باید تقویت شود تا مشکلات اخلاقی که به واسطه‌ی بومی نبودن ایجاد می‌شود، حل شود.

این در حالیست که فشارهای وارده به زنان در دانشگاه در حال افزایش است به طوریکه خبرنامه امیرکبیر اطلاع داده است که مدیریت دانشگاه امیرکبیر در اقدامی عجیب در یکی از خوابگاه های دختران این دانشگاه اقدام به نصب آئینه ای کرده است که با آن می توان دانشجویان را از ابتدای کوچه تا محل درب خوابگاه کنترل کرد.
این آئینه در مقابل دید نگهبان بصورتی نصب شده است که تمامی رفت و آمدهای دانشجویان این خوابگاه بویژه با دانشجویان پسر قابل کنترل و مشاهده است. این اقدام که به تازگی صورت گرفته با اعتراض چند دانشجوی خوابگاه مواجه شد و نگهبان خوابگاه در مقابل مخالفت دانشجویان با این اقدام اظهار کرد که این کار تنها برای آنکه دختران دانشجو مورد تعرض موتور مزاحمین خیابانی قرار نگیرند نصب شده است. وی هم چنین خطاب به دانشجویان گفته است که مگر شما نسبت به خود تردید دارید که از این اقدام می ترسید؟!

به گقته دانشجویان خوابگاه مرادی واقع در کوچه رشت، این اقدام در مورد خوابگاههای دیگر این دانشگاه نیز بزودی صورت خواهد گرفت. به گزارش خبرنامه امیرکبیر، دانشجویان این اقدام را آشکار در راستای محدود کردن هر چه بیشتر دختران دانشجو دانسته و گفته اند که در واکنش به این اقدام اعتراضاتی را ترتیب خواهند داد.

با وجود کنترلهای شدید بر روابط دانشجویان و همچنین رفت و آمدهای آنان ٬کانون زنان از آتش سوزی در خوابگاه دختران دانشگاه علم و صنعت خبر داد که دلیل حادثه هنوز مشخص نشده است مدير كل روابط عمومي دانشگاه علم و صنعت اظهار كرد: دليل اصلي وقوع اين حادثه هنوز مشخص نشده و منتظر نظر كارشناسان آتش نشاني درباره علت وقوع اين حادثه هستيم.
وي افزود: در اثر آتش سوزي كه از طبقات پايين ساختمان شروع شده بود طبقات دچار دود گرفتگي شده و اين دود به طبقات بالا سرايت كرده ولي آسيب جدي غير از دودگرفتگي به مجموعه وارد نشده است
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان