صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

پیشرفتهای اشتغال زنان در ایران

26 آبان 1387

مدرسه فمنیستی :اشتغال زنان در ایران مسئله قابل انکاری نیست هر چند که رسانه ها از راههای فرهنگی سعی در جهت حذف زنان از بازار کار را دارند و کلیشه هایی که از زن ارائه می دهند زن خانه دار است . با این حال آمارهایی از اشتغال زنان ارائه داده اند که حاکی از پیشرفت زنان در این حوزه است .

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج از حضور 45 زن عضو در هئیت علمی این دانشگاهخبر داد.
شاهین فکور اظهار داشت : 225 نفر از استادان برجسته عضو هئیت علمی دانشگاه آزاد واحد سنندج هستند که از این تعداد 45 نفر از آنان را زنان تشکیل می دهند .

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج با اشاره به اهمیت و جایگاه شورای پژوهشی زنان در دانشگاه بیان داشت : شورای پژوهشی زنان بخش عمده ای از کارگاه های پژوهشی و آموزشی را در دانشگاه ساماندهی کرده و تاثیرات بسزایی در روند پیشرفت همه جانبه دانشگاه آزاد سنندج را بر عهده داشته اند .
فکور همچنین به ایجاد مرکز مطالعات زنان در دانشگاه اشاره کرد و یاد آور شد : ایجاد مرکز مطالعات مختلف علمی و پژوهشی ویژه زنان می تواند نقش بسیار مهمی را در ارتقاء سطح توانمندیهای زنان پژوهشگر داشته باشد و آنان را در رساندن به سهم خود در زمینه مدیریتی کمک نماید .

وی اظهار داشت : امروزه میزان تاثیرگذاری افراد در جامعه به زن و مرد بودن نیست بلکه به توانایی های درونی فرد بستگی دارد از این رو می توان گفت که زنان هم می توانند نقش بسزایی را در مدیریت جامعه ایفا نمایند .

همچنین مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: 900 نفر از شاغلان در بهزیستی خراسان رضوی را زنان تشکیل می دهند . دکتر تهمینه شکیب افزود : بیش از نیمی از پرسنل سازمان بهزیستی کشور و حدود 900 نفر شاغل در بهزیستی خراسان رضوی را بانوان تشکیل می دهند . وی افزود: کمیته های سلامت، خدمات رفاهی کارکنان، فرهنگی و اطلاع رسانی، آموزش و پژوهش چهار کارگروه تخصصی برنامه های اجرایی بهزیستی است .

وی تصریح کرد : از جمله برنامه های اجرا شده توسط شورای مشورتی بانوان استان در سال 86 و 87، برگزاری اولین همایش شورای مشورتی بانوان، اقدامات مکاتبه ای با شهرستانها به منظور معرفی مشاور رئیس اداره در امور بانوان، تشکیل کمیته های تخصصی سازمان در قالب چهار کارگروه است .

مدیر عامل سازمان آتش نشانی کرمان خبر از احداث ایستگاه آتش نشانی ویژه بانوان در کرمان داد.
علی کردی در گفتگو اظهار داشت: هم اکنون در استان کرمان 3 آتش نشان زن درحال فعالیت هستند که بزودی با راه اندازی ایستگاه آتش نشانی زنان این بخش از اتش نشانی کرمان گسترش خواهد یافت .

وی گفت : یکی از برنامه های مهم آتش نشانی بالا بردن سطح کیفی و آموزشی نیروهای آتش نشانی است که درهمین راستا نیروهای زن آتش نشانی کرمان برای اولین بار در دوره آموزشی آتش نشانی در کرج شرکت کردند.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان