صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

4 گزارش از کمپین یک میلیون امضاء و نشست جهانی حقوق زنان در کیپ تاون

28 آبان 1387

الگوبرداری زنان پاکستان و بحرین از "کمپین یک میلیون امضا"

رادیو آلمان (میترا شجاعی): یازدهمین کنفرانس جهانی «انجمن حقوق زنان در توسعه، آوید» از روزهای چهاردهم تا هفدهم نوامبر، در شهر کیپ‌تاون آفریقای جنوبی برگزار شد. شیرین عبادی به همراه گروهی از فعالان زن ایرانی نیز در این کنفرانس شرکت داشتند.

شیرین عبادی، برنده‌ی جایزه نوبل صلح، شادی صدر، حقوقدان، به همراه تعدادی از فعالان و روزنامه‌نگاران زن، از جمله محبوبه عباسقلی‌زاده، نرگس محمدی، ساناز الله‌ بداشتی و آسیه امینی، از بیست و چهارم تا بیست و هفتم آبان ماه در کیپ‌تاون آفریقا به طرح مسایل زنان ایرانی پرداختند.

فعالان „کمپین یک میلیون امضا“ به همراه شیرین عبادی در این کنفرانس در میزگرد „کمپین یک میلیون امضا“ شرکت کرده و درباره‌ی فعالیتهای این کمپین و نیز موانع و مشکلاتی که بر سر راه آن قرار دارد به بحث و تبادل‌نظر با زنانی از دیگر کشورهای جهان پرداختند.

شیرین عبادی در مصاحبه با دویچه وله می‌گوید، روش کار کمپین و فعالیتهای آن، مورد توجه زنان حاضر در این میزگرد قرار گرفت: «شرکت زنان ایرانی در این سمینار چشمگیر بود و استقبالی که از حرفهای زنان ایران، خصوصا کسانی که برای „کمپین یک میلیون امضا“ فعالیت می‌کردند، صورت گرفت، بسیار چشمگیر بود. تا حدی که برخی شرکت‌کنندگان، ازجمله زنان پاکستانی و بحرینی، اعلام کردند که با سرمشق از „کمپین یک میلیون امضا“ در نظر دارند که به فعالیتهای مشابه در کشورشان بپردازند».

قرار بود سوسن طهماسبی، یکی دیگر از کنشگران „کمپین یک میلیون امضا“، نیز در این همایش شرکت کند که اجازه‌ی خروج از کشور به وی داده نشد.

شیرین عبادی در مورد نتایج شرکت در این کنفرانس برای جنبش زنان ایران چنین می‌گوید: «علاوه بر این که جنبش زنان ایران بررسی شد، مشکلات و دستاوردهایش نیز مطرح شد، مهم‌ترین مسئله این است که زنان کشورهای مختلف، از جمله ایران، با سایر همپایان بین‌المللی خود آشنا شدند و این مقدمه‌ی همکاری‌های آینده است».

کنفرانس «انجمن حقوق زنان در توسعه» روز دوشنبه هفدهم نوامبر، بیست و هفتم آبان ماه، در کیپ‌تاون آفریقای جنوبی به کار خود پایان داد.

شیرین عبادی و نشست جهانی حقوق زنان

روز آنلاین:‎ ‎شيرين‎ ‎عبادي‎ ‎برنده‎ ‎جايزه‎ ‎صلح‎ ‎نوبل‎ ‎که‎ ‎طي‎ ‎روزهاي‎ ۱۴ ‎تا‎ ۱۷ ‎نوامبر‎ ‎درکنفرانس‎ ‎حقوق‎ ‎زنان‎ ‎درتوسعه‎ ‎در‎ ‎شهر‎ ‎کيپ‎ ‎تاون‎ ‎آفريقاي‎ ‎جنوبي‎ ‎شرکت‎ ‎کرده‎ ‎بود،‎ ‎در‎ ‎گفت‎ ‎وگو‎ ‎با‎ ‎روز‎ ‎از‎ ‎نتايج‎ ‎حضور کم تعداد اما بسيار موثر زنان‎ ‎ايراني‎ ‎در اين ‏نشست خبر‎ ‎داد. ‏‎

به‎ ‎گفته‎ ‎اين‎ ‎وکيل‎ ‎دادگستري: "علاوه‎ ‎بر‎ ‎سه‎ ‎زني‎ ‎که‎ ‎از‎ ‎موسسه‎ ‎زنان‎ ‎نوبل‎ ‎شرکت‎ ‎کرده‎ ‎بودند، تعدادي‎ ‎از‎ ‎اعضاي‎ ‎کمپين‎ ‎يک‎ ‎ميليون‎ ‎امضا‎ ‎و‎ ‎همچنين‎ ‎ميدان‎ ‎زنان‎ ‎هم‎ ‎حضور‎ ‎داشتند. هر‎ ‎سه‎ ‎گروه‎ ‎در‎ ‎ميزگردهاي‎ ‎تخصصي‎ ‎مشکلات‎ ‎مربوط‎ ‎به‎ ‎حقوق‎ ‎زن‎ ‎در‎ ‎ايران‎ ‎و‎ ‎شيوه‎ ‎فعاليت‎ ‎براي‎ ‎ارتقاي‎ ‎حقوق‎ ‎زن‎ ‎در‎ ‎ايران‎ ‎را‎ ‎مورد‎ ‎بحث‎ ‎قرار‎ ‎د
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان