صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

سیاستهای کنکور در سال 88 نسبت به سال قبل تغییری نمی کند

10 آذر 1387

مدرسه فمنیستی : با وجود اعتراضات دانشجویان و فعالین حقوق زنان به طرح بومی گزینی جنسیتی و اعمال سهمیه بندی جنسیتی در کنکور به گزارش ایسنا ٬ رییس سازمان سنجش کشور اعلام کرد كليه‌ سياست‌هاي گزينش براي كنكور سال آينده بر اساس مصوبات فعلي است و سياست‌هاي بومي گزيني سال 87 براي سال 88 نيز اعمال مي‌شود.
وي خاطر نشان كرد: تا زماني كه مصوبه جديدي در اين‌ باره ابلاغ نشود سياستهاي گزينش سازمان سنجش براساس مصوبات فعلي است. دکتر پور عباس همچنین گفت : مي‌توان در ارتباط با بومي‌گزيني به صورت شناور و در جاهاي مختلف به شيوه‌ها و شكل‌هاي مختلف عمل نمود.

این اظهارات در حالی است که وی در جمع روسای دانشگاهها با تحلیلی خاص عنوان کرده بود :بومی گزینی حق تهرانی ها را ضایع می ‌کند!

وی اظهار داشت: سال گذشته در آزمون سراسری ۸۷ یک میلیون و ۳۴۴ هزار نفر ثبت نام کردند که ۳۸ درصد آنها مرد و ۶۲ درصد شرکت کننده زن بودند. رئیس سازمان سنجش با تأکید بر اینکه قانون می گوید، ۸۰ درصد ظرفیت در پذیرش کنکور باید ظرفیت بومی باشد گفت: بومی گزینی در کنکور ۸۷ نسبت به کنکور ۸۶ با درصد رشد مواجه بوده است. رئیس سازمان سنجش گفت: بومی گزینی به نوعی حق داوطلبان تهرانی را ضایع می ‌کند در صورتی که پذیرش به طور کلی به صورت آزاد صورت گیرد، تعداد زیادی از ظرفیت ها توسط داوطلبان تهرانی پر می ‌شود و در واقع با گزینش آزاد، داوطلبان شهرهای بزرگ سود می ‌کنند!!
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان