صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

ادامه موضع گیری مسئولان نیروی انتظامی درباره دستگیری های میدان صادقیه

10 اسفند 1386

جانشين فرمانده ناجا: حتي بر فرض اين كه اقدام مامور پليس فاقد ارزش ها باشد، آن دختر نبايد مقاومت كند

به گزارش خبرگزاری ایسنا، با اعلام دستگيري 9 تن در درگيري برخي افراد با مأموران گشت ارشاد ميدان صادقيه؛ جانشين فرمانده ناجا در مواجهه با پرسش خبرنگاران در خصوص نحوه برخورد ماموران گشت ارشاد در ميدان صادقيه تهران كه منجر به درگيري شده است، توضيحاتی داد.

سردار حسين ذوالفقاري در حاشيه جلسه رؤساي پليس امنيت اخلاقي سراسر كشور، در این خصوص عنوان داشت: به خواهري در خصوص نحوه پوشش تذكر داده شده اما اين خواهر با ايجاد سر و صدا مقاومت كرده و در حين انتقال به خودرو گشت ارشاد، از همكاري ممانعت كرده است؛ بطوريكه با ايجاد سر و صدا، افرادي در محوطه تحت تاثير اين فرد قرار گرفته و با نيروهاي پليس حاضر در محل درگير شدند و در نهايت با حضور تعدادي از نيروهاي پليس، افرادي كه با ماموران درگير شده بودند نيز دستگير شدند.

وي همچنين از دستگيري 9 تن علاوه بر دستگيري فرد مورد نظر در ميدان صادقيه خبر داد و تاكيد كرد: حتي بر فرض اين كه اقدام مامور پليس فاقد ارزش ها باشد، آن دختر نبايد مقاومت كند و دليلي بر مقاومت در مقابل پليس وجود ندارد.

رييس پليس امنيت اخلاقي ناجا: جوي كه برخي مقابل گشت ارشاد راه مي‌اندازند، سازماندهي شده است

همچنین، در خبر دیگری که در همین خبرگزاری منتشر شده است، سردار احمد روزبهاني در حاشيه آخرين روز از دوره يك‌هفته‌اي آموزش رؤساي پليس امنيت اخلاقي سراسر كشور، در جمع خبرنگاران در خصوص حادثه صادقيه اظهار كرد: بارها شده با بررسي موضوع برخي برخوردها كه گفته مي‌شود از ناحيه ماموران پليس زن يا مرد با مردم صورت گرفته، پي برده‌ايم كه راه انداختن چنين جوي در ميان مردم از قبل سازماندهي شده بوده است؛ بطوري كه خانمي با وضعيتي ويژه به سمت مامور گشت ارشاد حركت مي‌كند، در حالي چند دوربين وي را تحت نظر دارد. وي در ادامه يادآور شد: اين افراد به گونه‌اي رفتار مي‌كنند كه به طور حتم مامور پليس به آنها تذكر دهد و در اين ميان بدون معطلي شروع به جيغ كشيدن و فرياد زدن مي‌كنند و اين در حاليست كه نه ماموري با آنها برخورد فيزيكي كرده و نه كسي كتك‌شان زده است، اما همان شب آنتن بيگانه اين تصاوير جيغ زدن را پخش مي‌كند؛ بنابراين مي‌توان نتيجه گرفت موضوع از پيش برنامه‌ريزي شده است.

سردار روزبهاني يكي ديگر از عوامل جيغ و فريادهاي افراد دستگير شده را مربوط به زنان خياباني دانست و گفت: اين افراد به محض دستگير شدن تلاش مي‌كنند با معركه‌گيري از قانون فرار كنند؛ چرا كه مي‌دانند به محض انتقال آنها به مقر پليس، بلافاصله هويت و سوابقشان آشكار شده و شامل مجازات حد يا پرداخت جريمه مي‌شوند؛ از اين رو تلاش مي‌كنند با اين برخوردها و جمع كردن مردم به دور خود از مهلكه فرار كنند.

وي تاكيد كرد: ته كار چنين اتفاقاتي همچون حادثه هفته گذشته ميدان صادقيه تهران مشكوك است و قطعا اين نيست كه مامور نيروي انتظامي با زور و ضرب و شتم، كسي را به داخل خودرو گشت ارشاد برده باشد. سردار روزبهاني در انتها خاطر نشان می کند: هدف پليس گشت امنيت اخلاقي (ارشاد) دستگيري نيست؛ چرا كه اگر اين گونه بود خودرو ون نمي‌آورد
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان