صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

فراخوان جنبش زنان کُرد/ گورین بو يه‌كسانی

13 اسفند 1386

<:voir_en_ligne:> : گورین بو يه‌كسانی

ما خواستار آزادی هر چه سریع‌‌تر خانم‌ها هانا عبدی و روناک صفازاده هستیم!

در شرایطی که دولت‌مردان ایران مدعی اجرای حقوق بشر هستند؛ و به نام اسلام و عدالت بر مردم حکومت می‌کنند ؛ و در گوشه و کنار این سرزمین سمینار صلح و زن برگزار می‌نمایند، و از مهمانان خارجی دعوت به عمل می‌آورند، مردم ما در شرایطی به سر می‌برند، که روز به روز بر محدودیت‌های فردی و اقتصادی و اجتماعی و سیاسی و فرهنگی‌شان افزوده می‌شود. ادامه این فشارها پیامدهای بسیار نامطلوبی را گریبان‌گیر جامعه محروم امروز ایران کرده است.

ما زنان کردستان اعتراض خود را به این روند اعلام می‌نماییم؛ و خاطرنشان می‌کنیم، که ضمن علاقمند بودن به صلح و برابری حقوق همه انسان‌ها و ملیت‌ها‌ی ایرانی فارغ از نژاد و یا تعلق قومی و جنسیتی مطالبات خود را به شرح زیر خواستاریم.

1. احقاق حقوق زنان، هدف مشترک همه‌ی فعالین جنبش زنان ایران است. در حالی که زنان ایرانی اعم از ترک، کُرد، فارس و ... خواسته‌های مدنی خود را با دیگر زنان فعال در جهان پیوند زده‌اند، در راستای حقوق ملی و شهروندی خويش نیز مبارزه می‌کنند و بیش‌ترین هزینه را نیز متحمل می‌شوند. چنان‌چه در طی ماه‌های گذشته شاهد دستگیری زنان کُرد در نقاط مختلف کردستان بوده‌ایم، زنانی که هم دغدغه‌ی برابری حقوق زنان و مردان را دارند، هم دغدغه‌ی حقوق اقوام و ملیت‌های ایرانی را.

2. ما زنان کُرد، این‌گونه سرکوب را که به دور از نظارت کارشناسان و وکلای حقوقی، افکار عمومی و دادگاه‌های علنی است، به اتهامات واهی تجزیه‌طلبی و تروریست و بمب‌گذار ، بدون در نظر گرفتن کم‌ترین حقوقی با بی‌رحمانه‌ترین برخوردها، محکوم می‌کنیم؛ و همین امر را دال بر ظلمی مضاعف در حق این فعالان می‌دانیم.

3. جنبش زنان کُرد، ضمن تأکید بر خواست‌ها و مطالبات کمپین یک میلیون امضاء برای تغییر قوانین تبعیض‌آمیز علیه زنان، نارضایتی خود را از تهدیدها و شکنجه‌ی فعالان اجتماعی، سیاسی، مدنی و فرهنگی کردستان که اغلب آن‌ها در شرایط بسیار بدی به سر می‌برند، ابراز می‌دارند.

4. ما خواستار آزادی هر چه سریع‌تر خانم‌ها هانا عبدی و روناک صفازاده هستیم؛ و از تمام فعالین جنبش زنان و نهادهای مدنی و فعالین سیاسی در سراسر ایران انتظار داریم که با امضای این فراخوان با ما هم صدا شوند، و زنان کُرد را در این شرایط سخت یاری دهند.

هم‌چنین از دولت‌مردان و مسئولین امنیتی نیز تقاضا می‌کنیم ، که رويه‌ی صلح‌آمیز و عدالت‌خواهانه‌ای را پیشه‌ی خود کنند.

فعالین جنبش زنان کُرد ـ ایران

برای پشتيبانی وحمایت از اين بيانيه می‌توانید نام خود را به اين آدرس ايميل ارسال كنيد

[email protected]
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان