صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

تجمع دانشجویان دانشگاه علم و صنعت در اعتراض به طرح سهمیه بندی جنسیتی

15 اسفند 1386

خبرنامه امیرکبیر: روز گذشته دانشجویان دانشگاه علم و صنعت در اعتراض به طرح سهمیه بندی جنسیتی در دوره کارشناسی ارشد مقابل دفتر ریاست دانشگاه تجمع کردند.

به گزراش خبرنامه امیرکبیر، دانشجویان به مصاحبه جبل عاملی، رییس دانشگاه علم و صنعت، با خبرگزاری ایسنا که در آن اعلام کرده بود به دلیل کمبود خوابگاه و بودجه از سال آینده در مقطع کارشناسی ارشد دانشجوی دختر نمی پذیرند، معترض بودند.

دانشجویان علم و صنعت بیان داشتند که دانشگاه علم و صنعت از سال گذشته سهمیه بندی جنسیتی در برخی رشته را آغاز کرده است. دانشجویان با شعار “بازگشت به جاهلیت تسلیت تسلیت”، پلاکاردهایی با عناوین “با تبعیض جنسیتی مخالفیم” و “کارشناسی ارشد حق ماست” در دست داشتند.

جبل عاملی، رییس دانشگاه، پس از گذشت ساعتی از تجمع دانشجویان در جمع آن ها حاضر شده . ضمن تکذیب مصاحبه خود با ایسنا گفت: “هیچ سهمیه بندی ای در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا قرار نیست اعمال شود.” یکی از دانشجویان در پاسخ به وی گفت: “طبق تحقیقات ما سال گذشته هم در دانشگاه علم و صنعت سهمیه بندی جنسیتی به ویژه در دو رشته فیزیک و کامپیوتر رخ داده است. دانشجویان در این دو رشته به صورت سهمیه ۵۰ درصدی و کاملا برابر پذیرش شده اند.” رییس دانشگاه علم و صنعت در پاسخ به اظهارات این دانشجو گفت: “درباره سهمیه بندی جنسیتی هیچ نمی دانم و هر اتفاقی هم در این زمینه رخ دهد از سوی وزارت علوم و سازمان سنجش اعمال می شود و دانشگاه ها نقشی در آن ندارند.”

خبرنامه امیرکبیر
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان