صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

بیانیه کمیته من کاندیدا می شوم، از «کمپین تغییر چهره مردانه مجلس» درباره رد صلاحیت گسترده کاندیداهای زن مجلس دهم
نشست پرسش و پاسخ با چهار تن از داوطلبان زن نمایندگی مجلس دهم / گزارش: مریم جوادی
تجارب منحصر به فرد زنان در چالش برای تغییر چهره مردانه سیاست / گزارش: صبا شعردوست
بيانيه «کمیته من کاندیدا می شوم» از کمپین «تغییر چهره مردانه مجلس» در تقدير از حضور بی‌سابقه زنان برای کاندیداتوری مجلس دهم
نظارت بر روند قانونگذاری از اهداف کمپین تغییر چهره مردانه مجلس (گزارش یک نشست) / گزارش از: ندا ناجی – عکس ها: مریم جوادی
ما زنان می خواهیم و می توانیم (گزارش نشست کمپین تغییر چهره مردانه مجلس)/ گزارش: ندا ناجی - عکس ها: مریم جوادی
خواسته های یک زن دستفروش از نمایندگان زن مجلس آینده
مجموعه مقالات ویژه نامه مدرسه فمینیستی به مناسبت روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان
من اگر برخیزم، تو اگر برخیزی، می توانیم چهره مجلس را تغییر دهیم / گزارش: ندا ناجی
حضور کمپین تغییر چهره مردانه مجلس در کنگره تخصصی صلح سبز / گزارش: مریم جوادی

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      روزنامه دیواری....  
 

بی خبری از وضعیت ژیلا بنی یعقوب و بهمن احمدی اموئی و شیوا نظرآهاری، روزنامه نگاران زندانی

13 تیر 1388

مدرسه فمینیستی: در 30 خردادماه نیمه شب، ژیلا بنی یعقوب و بهمن احمدی امویی زوج روزنامه نگار در منزل شان دستگیر شدند. دو هفته از بازداشت این دو می گذرد اما به جز یک بار تماس تلفنی ژیلا بنی یعقوب از آنان خبر دیگری در دست نیست.

پس از دو هفته هنوز از ژیلا بنی یعقوب و بهمن احمدی امویی خبری نیست

ژیلا بنی یعقوب که روزنامه نگار و عضو کمپین یک میلیون امضاء و برنده جایزه شجاعت در روزنامه نگاری است، از زمان بازداشت تاکنون تنها یک بار توانسته با مادر خود تماس بگیرد. مادر بنی یعقوب می گوید:« همان یک بار هم که ژیلا زنگ زد فقط دو دقیقه با من سخن گفت ان هم با عجله و من نفهمیدم که او و همسرش را به کجا منتقل کرده اند . مراجعه های مکرر ما به زندان اوین و دادگاه انقلاب و دیگر نهادهای قانونی هم تاکنون نتیجه ای نداشته است . دختر و داماد من یک سال گذشته در هیچ روزنامه ای کار نمی کردند من نمی دانم آنها با چه اتهامی در منزل شان دستگیر شده اند . بی خبری از محل نگهداری این دو نیز برای ما واقعا نگران کننده است »

بهمن احمدی اموئی اما تاکنون هیچ تماسی با خانواده اش نگرفته است و خانواده او از این بابت به شدت نگرانند . مراجعه آنها به نهادهای قانونی هم تاکنون نتیجه ای نداشته است . انها از مسولان می خواهند که به بهمن اجازه تماس با خانواده اش داده شود .

از شیوا نظرآهاری نیز پس از سه هفته بازداشت خبری در دست نیست

شیوا نظرآهاری که عضو کمیته گزارشگران حقوق بشر، عضو کمپین یک میلیون امضا، فعال حقوق زنان و کودکان و همچنین دانشجوی ستاره دار محروم از تحصیل است، از روز شنبه 23 خرداد ماه، شیوا نظر آهاری در 24 خرداد ماه، در محل کار خود، توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و روانه ی زندان اوین شد. بنابر پی گیری های یکی از وکلای او، وی هنوز در مرحله ی بازجویی به سر می برد و امکان دخالت وکیل میسر نیست.

شیوا نظرآهاری نیز طی سه هفته بازداشت خود تنها یک بار توانسته با خانواده خود به مدت چند دقیقه تماس تلفنی داشته باشد اما متاسفانه با وجود مراجعات مکرر خانواده وی به تمام مراجع قانونی تاکنون خانواده وی نتوانسته از وی خبری دریافت کند.

مادر شیوا نظرآهاری خواستار رسیدگی سریع به پرونده ی فرزند خود است و اظهار می دارد که دخترش همیشه برای حقوق انسان ها ارزش قائل بوده و در جهت احقاق آن تلاش کرده است. او همچنین در مورد چگونگی بازداشت شیوا می گوید: " شب پیش از بازداشت، شیوا در خانه نبود. ماموران وزارت اطلاعات به خانه آمدند، بازجوی شیوا را از پیش می شناختم. او به همراه همکارانش اتاق شیوا را تفتیش کرده و در نهایت سراغ وی را گرفتند. آنها مقداری از وسایل او را با خود بردند و گفتند حکم بازداشت شیوا را دارند و او باید خودش را معرفی کند." خانم نظر آهاری ادامه می دهد: " صبح فردا، شیوا برای مدت کوتاهی به خانه بازگشت تا کمی استراحت کند. سپس با وجود اطلاع از جریان، راهی محل کار خود شد. بعد از چند ساعتی، خبر دادند که ماموران به محل کار وی رفته و او را بازداشت کرده اند."

فریده غیرت، وکیل ژیلا بنی یعقوب و بهمن احمدی امویی : بازداشت ها بدون حکم و بدون اخطار قبلی صورت گرفته

فريده غيرت به عنوان وكيل چندين تن از بازداشت شدگان از جمله ژيلا بني يعق
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان