صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

کنفرانس مطبوعاتی با حضور خانواده های بازداشت شدگان اخیر: مراجع قانونی پاسخگوی مان نیستند / به کجا پناه ببریم

24 تیر 1388

کانون زنان ایرانی -«مراجع قانونی پاسخگوی خانواده های بازداشت شدگان اخیر نیستند و می گویند کاری از ما ساخته نیست نهادهای کشور از جمله قوه قضائیه ، دادستانی و وزارت اطلاعات میگویند این دستگیری ها در حیطه اختیار ما نیست و نهاد دیگری آنها را انجام داده است . ما باید چه کنیم و به کجا مراجعه کنیم ؟»این ها بخشی از سخنان خانم مجردی همسر محسن میر دامادی فعال سیاسی و از بازداشت شدگان اخیر در کنفرانس مطبوعاتی است که به این منظور برگزار شد .

در جلسه عصر امروز سه شنبه ( 23 تیر ماه ) به جز او و همسر تعداد زیادی از فعا لان سیاسی خانواده روزنامه نگاران و فعالان اجتماعی بازداشت شده نیز حضور یافتند .تا آخرین وضعیت بازداشت شدگان و پی گیر یهای شان را برای آزادی عزیزان شان بازگو کنند .

مجردی در ادامه سخنانش می گوید :«امروز خدمت آقای دری دادستان کشور بوریم .ایشان خطاب به ما گفتند کاری از ما ساخته نیست! ما نمی دانیم از این پس باید به کدام مرجع قانونی مراجعه کنیم هر بار مراجعه ما به این نهادها تنها نا امید تر مان می کند .»

فخر السادات محتشمی پور ، فعال زنان که این روزها همسرش مصطفی تاج زاده در حبس است دیگر سخنران این جلسه مطبوعاتی است :«تاکنون نه تنها خانواده ها که حتی وکلای بازداشت شدگان هم موفق به دیدارشان نشده اند بنابراین طبق وظیفه تصمیم گرفتیم اقداماتی را انجام دهیم ابتدا به خانه ملت رفتیم و با تعدادی از نمایندگان به خصوص اعضای فرکسیون خط امام دیدار کردیم آنها کمیته ای تشکیل دادند . اما نگران کننده تر از موقعیت این بازداشت شدگان کسانی هستند که در اقصی نقاط کشور بازداشت شده و خانوادها از آنها خبری ندارند و این جریان تحویل دادن جسدهای پاک این جوانان نیز به نگرانی های همه دامن زده است .»

اشاره محتشمی پور به تحویل جسد سهراب اعرابی جوان نوزده ساله ای بود که در جریان های اخیر مفقود شده بود . پس از 25 روز بی خبری خانواد ه اش سر انجام جسد او را روز گذشته به خانواده اش تحویل دادند . این ماجرا خانواده های بازداشت شدگان را بیش از پیش نگران کرده است اینکه مبادا بلائی مشابه سهراب سر عزیزان شان بیاید .

به گفته محتشمی پور آنها با علما قم هم دیدار کرده و در نامه های سر گشاد ه ای خواستار رسیدگی به وضعیت بازداشت شدگان شده اند . دیدار با ایت اله جوادی آملی و صانعی از جمله مواردی است که او به آنها اشاره می کند .

او ادامه می دهد :« دیدار با آقای خاتمی و هاشمی رفسنجانی هم از دیگر اقدامات مان بود اما متاسفانه با وجود پی گیری ها نتوانستیم با اقای شاهرودی رئیس قوه قضائیه دیدار کنیم . متاسفانه ملاقات ها با مراجع قانونی به جای اینکه امید ما را به آزادی عزیزان مان بیشتر کند تنها نا امید تر مان کرده است .»

دادستان کل کشور به این افراد گفته است:« که تمام توان خود را بر این گذاشته تا افرادی که امکان دارد با قرار کفالت یا وثیقه آزاد شوند هر چه زودتر از زندان خارج شوند و پرونده سایر دستگیر شدگان نیز به دادگاه ارسال و در مسیر قانونی خود قرار بگیرد .»

آنها تاکید می کنند که بسیاری از این فعالان سیاسی دربند جانباز هستند و در زمان شاه مدتها در زندان به سر برده اند .

در ادامه جلسه خواهر ژیلا بنی یعقوب روزنامه نگار دستگیر شده نیز از نحوه بازداشت خواهر و همسرش در نیمه شب 25 روز قبل در منزل شان گفت و این
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان