صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

دادگاه انقلاب مي گويد براي آزادي شادي ضمانت بياوريد، دفتر قاضي حداد تكذيب مي كند

28 تیر 1388

ميدان زنان - در حالي كه حسین نیلچیان همسر شادی صدر خبر داد ه بود كه ظهر امروز در تماسی از طرف دادگاه انقلاب از وی خواسته اند برای آزادی شادی صدر به قید ضمانت به دادگاه مراجعه کند؛ اما دفتر قاضي حداد اين خبر را تكذيب مي كند.

ظهر امروز در تماسي كه از دادگاه انقلاب با حسين نيلچيان گرفته شده بود از او خواسته بودند با فيش حقوقي يا يك كارمند دولت به عنوان كفيل براي ضمانت آزادي موقت شادي صدر به دادگاه انقلاب مراجعه كند. او بلافاصله به همراه زهرا مینویی ، وکیل دادگستری، در دادگاه انقلاب حاضر شده اند. ولی به دلیل تعطیلی موقت دادگاه برای ناهار و نماز ساعتي را در انتظار مانده و بلاتكيف بوده اند. پس از گذراندن اين زمان كه در ميان خوشحالي خانواده ها و دوستان شادي صدر گذشته است، مسئول دفتر قاضي حداد به آنها گفته است كه بي دليل در آنجا ايستاده اند و قاضي حداد اساسا در دادگاه نيست كه حكم آزادي موقت را امضا كند. وي در ميان تحير همسر، پدر و وكيل شادي صدر؛ توضيح داده است كه تازه اگر حكم آزادي كسي امروز صادرشود چند روز ديگر به دست خواهد رسيد.

خانواده صدر اصرار كرده اند كه كسي از آنها تلفني درخواست ضمانت يا كفيل كرده است و بايد جواب درستي به آنها داده شود. سرانجام مسئول دفتر قاضي حداد گفته است كه وي - حداد- در زندان اوين مستقر شده است.

در حال حاضر خانواده شادي صدر، وكيل و دوستانش در ميان ياس و اميد در برابر زندان اوين به انتظار نشسته اند.

گفت و گوي كوتاه شادي صدر با مادر و دخترش

ميدان زنان - ظهر روز شنبه، شادي صدر، در پي تماسي كوتاه با خانه اش، با مادر و تنها فرزندش صحبت كرد.
وكيل و فعال حقوق زنان كه روز جمعه به سوي نماز جمعه در حركت بود، توسط افراد ناشناس دستگير و به مكان نامعلومي انتقال يافت.

وي روز شنبه توانست با مادر و تنها فرزندش به صورت تلفني گفت و گو كند، اما خانواده اش هنوز نمي دانند او را به كدام زندان انتقال داده اند.

خانم صدر، مادر شادي با ابراز نگراني از وضعيت دخترش گفت: هر چند شادي در چند جمله ي كوتاهي كه با هم حرف زديم گفت كه حالش خوب است، اما او حتي در سختترين شرايط هم بر خودش مسلط است و من كه مادرش هستم نيز نمي توام متوجه شوم واقعا در درون او چه خبر است. به نظر مي رسد گفت و گوي كوتاه شادي صدر با دريا، دختر ده ساله اش نيز چندان نتوانسته درياي بي تاب را آرام كند.

حسين نيلچيان همسر خانم صدر نيز با بيان اينكه در زمان تلفن كردن شادي به منزل، من در آفتاب مقابل دادگاه انقلاب براي اطلاع يافتن از وضعيت وي منتظر بودم،‌ گفت: متاسفانه نه توانستم وارد دادگاه شوم، و نه در خانه بودم كه دست كم بتوانم چند كلمه با همسرم صحبت كنم.

پي گيريهاي بي نتيجه همسر شادي صدر در دادگاه انقلاب

ميدان زنان - پي گيريهاي همسر شادي صدر، درباره ي پرونده ي وي در دادگاه انقلاب بي نتيجه ماند.
حسين نيلچيان، همسر شادي صدر، وكيل دادگستري و فعال حقوق زنان كه دو روز پيش در راه رفتن به نماز جمعه از سوي افراد لباس شخصي، بازداشت شد، در گفت و گو با خبرنگار ميدان گفت: صبح امروز (شنبه) به همراه محمد مصطفايي، وكيل همسرم به دادگاه انقلاب مراجعه كرديم اما من موفق نشدم وارد ساختمان دادگاه بشوم؛ اما پدر شادي به همراه وكيلش به دادگاه رفت.

وي افزود: آنها ابتدا با آقاي سبحاني، داديار دادگاه انقلا
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان