صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

دختران فیروزه‌ای: ما بخشی از تاریخ مبارزه حق‌طلبانه‌ی زنان و مردان ایرانی هستیم

31 تیر 1388

موج آزادی: ستاد دختران جوان حامی موسوی( نسل فیروزه ای) با صدور بیانیه‌ای تصریح کرد که: نسل فیروزه ای به پشتوانه‌ی پایداری یک تاریخ مفتخراست و برای رساندن میهن به جایگاه والای خود از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

متن کامل این بیانیه را در ادامه می‌خوانید:

هو المتعال

نسل فیروزه ای را بیشتر بشناسید

سالهای زیادی نگذشته از روز هایی که دختران پر تلاش ایران در فضای امن دولت اصلاحات جرأت ابراز وجود، برخاستن از خویشتن و بالیدن به دانش، توانمندی ها و تجارب خود را یافتند. چرا که رهبر آزاداندیشان، اینک در مصدر ریاست جمهوری تلاش می کرد پایه های انقلاب اسلامی را با استحکام ستون های مردمسالاری و قانونگرایی، در متن جامعه، به قوام و ثباتی بی مانند برساند و در مسیر تحقق این اندیشه بیشتر ازهر کس دیگری به توانایی ها و قابلیت های زنان و دختران جوان اعتقاد و اعتماد داشت. انتخاب بانویی بلند نظر و دانشمند همچون دکتر زهرا شجاعی به سمت مشاور امور زنان ریاست جمهوری کلیدی ترین گام در ایجاد عرصه‌ی رشد و بروز استعدادهای فردی و اجتماعی بانوان ایرانی بود. کسی که مادرانه از ایده های زنان و دختران جوان استقبال کرده و تا امروز هم مادرانه در تمام سختی ها و نامرادی های ایام پیشاپیش زنان ایران به طرح مطالبات و پافشاری برای احقاق حقوق آنان تلاش کرده است.

با تشکیل باشگاه دختران جوان در سال 1378در مرکز امور مشارکت زنان که به پیشنهاد جمعی از دختران جوان متعهد و متخصص انجام شد فصل تازه ای از فعالیت های مدنی دختران غیرتمند برای تلاش بیشتر در مسیر توسعه اجتماعی و فرهنگی و سیاسی جامعه آغاز شد. درسالهای فعالیت باشگاه دختران جوان برنامه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی متعددی از انواع مختلف از قبیل همایش، کارگاه، کلاس آموزشی، و فعالیت های مطالعاتی و پژوهشی برنامه ریزی و اجرا شد که هدف اصلی آنها توانمند سازی دختران جوان برای حضور موثر در زندگی فردی و اجتماعی بود.

همچنین دختران جوان خوش فکر و صاحب ایده با حضور در دفاتر مدیران فرهنگی، اجتماعی و سیاسی وقت برنامه ها و طرح های پیشنهادی خود، جهت اصلاح فضای عمومی جامعه و تسهیل شرایط فعالیت اجتماعی دختران در محیط های فرهنگی، هنری و اجتماعی را به ایشان ارائه داده و روند تحقق این ایده ها را مورد پیگیری قرار می دادند.

با اتمام دوران ریاست جمهوری آقای خاتمی و روی کار آمدن محموداحمدی نژاد، رویکرد مدیران ارشد نسبت به حضور زنان در جامعه دستخوش تغییرات زیادی شد به گونه ای که مرکز امور مشارکت زنان به مرکز امورزنان و خانواده تغییر نام و درصد حضور زنان متخصص در مدیریت های دولتی کاهش قابل توجهی یافت. هرچند باشگاه دختران جوان نیز خانه امن خود را از دست داد ولی اعضاء فعال آن در تمام این سالها در کنار هم باقی ماندند.

از چندی قبل پیشنهادات زیادی مبنی بر ایجاد تشکل دخترانه ای با رویکرد مطالبه محوری در حوزه‌ی مسائل و مشکلات دختران جوان متخصص مطرح شد و با بالا گرفتن تب انتخابات، دوستان قدیمی که امروزاشتیاق و انگیزه‌ی بیشتری برای گرد هم آمدن داشتند و از سوی دیگر شور و شوق جوان ترها را نیز می دیدند، تصمیم به ایجاد یک گروه جدید گرفتند. اولین جلسات هم اندیشی دراوایل اردیبهشت 88 -هر کدام در نقطه ای از شهر ودر محل هایی که دختران با چانه زنی و سماج
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان