صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

دیدار جمعی از فعالان جنبش زنان با خانواده کاوه مظفری

10 مرداد 1388

تغییر برای برابری - غروب روز دوشنبه 5 مرداد تعدادي از فعالان جنبش زنان، فعالان کمپین یک میلیون امضا و برخی فعالان کارگری به ديدن خانواده کاوه مظفري رفتند. كاوه مظفري فعال حقوق زنان و از اعضاي كمپين يك ميليون امضا، روز 18 تير در حالي كه به همراه مادرزنش عازم بيمارستان بود بازداشت شد و از آن تاريخ تا كنون همچنان در بازداشت به سر مي‌برد.

گوهر بیات مادر جلوه جواهری که همراه کاوه بود در باره دلیل بازداشت کاوه گفت كه بعد از چندين بار كه كه مسير خيابان را به سمت بالا و بعد پايين تغيير داديم، چون هر بار با هجوم نيروها و درگيريها مواجه مي‌شديم در حالي كه مشغول صحبت با پليس بوديم تا بپرسيم كه در شلوغي خيابان از كدام مسير به سمت بيمارستان برویم ، يك لباس شخصي كه از ماموران امنيتي بود كاوه را با نام صدا كرد و او را گرفت و به سمت ماشين ‌برد. در مقابل تمام توضيحات و اصرارهاي من در مورد بيماري و بسته بودن مسيرها فقط گفتند كه شما حالتان خوب نيست به بيمارستان برويد و كاوه الآن آزاد مي‌شود.

زیبا حاضری مادر کاوه در مورد پيگيري وضعيت و دليل بازداشت كاوه گفت : "همان روز اول مراجعه به دادسراي امنيت تهران منشي دفتر قاضي حداد، آقاي فلاح گفته است كه "كاوه نبايد روز 18 تير از خانه بيرون مي‌آمد، چون روز 18 تير روز اقدام عليه حكومت است." و در پاسخ او و توضيح بيماري مادر جلوه و اينكه كس ديگري جز دختر و همسر او نبودند كه ايشان را تا بيمارستان همراهي كنند، همچنان پاسخ همان بوده است كه كاوه نبايد در آن روز از منزل خارج مي‌شد. اخر من نمی دانم مگر بیرون آمدن جرم است؟".

سرانجام پس بعد از 2 هفته پيگيري مدوام در دادگاه انقلاب، زندان اوين و شعبه هاي مختلف دادسراي امنيت، مادر كاوه بعد از حدود پنج ساعت انتظار و تحمل برخوردهاي توهين آميز و خشن كارمندان آنجا اجازه ملاقات با خود قاضي حداد را می گیرد اما قاضي حداد هم همان حرفهاي دو هفته قبل منشي اش را تکرار کرده بود. مادر کاوه اصرار كرده‌ بود که به خاطر اتفاقاتی که در مورد بازداشت شدگان افتاده می خواهد صداي كاوه را بشنود تا دست كم در مورد سلامتي او اطمينان حاصل كند. فقط در اين مورد قاضي حداد در تماس تلفني به اوين اعلام مي‌كند كه به تمام بازداشت شدگان 18 تير اجازه تماس با خانواده داده بشود. و بدین ترتیب عصر همان روز كاوه براي اولين بار با منزل تماس گرفته بود. پدر كاوه در اين باره مي‌گويد: " با اين وضعيت كه در چنين روزي در خيابان بودن جرم محسوب مي شود، من پيشنهاد مي‌كنم كه دولت لايحه‌اي را به مجلس ببرد كه در تقويم رسمي ايران روز 18 تير را حذف كنند و بعد از تاريخ 17 تير، 19 تير باشد كه باعث دردسر براي مردم و خود مسئولان هم نشود كه مجبور بشوند در اين روز افراد را بازداشت كنند."

جلوه جواهري توضيح مي‌دهد كه در حال حاضر كاوه، همسرش در بند قرنطيه است كه وضعيتي مشابه بند 240 دارد. علاوه بر آن اضافه مي كند كه كاوه در تماس تلفني گفته که در آن بند ازدحام زیادی وجود دارد به طوري که در هر اتاق 60-70 نفر حضور دارند و هر شب 30 نفر مجبورند روي زمين بخوابند. علاوه بر آن بعد از يك سري بازجويي، براي بعضي از افراد بازجويي ها دوباره انجام شده است و حتي تعدادي از آزاد شدگان قبلي دوباره بازداشت شده اند.

طبق گفته خانواده کاوه تنها باري كه کاوه تفهيم اتهام شده روز 19 تير بود
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان