صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

اخباری از زندان اوین: خبری از مهسا امرآبادی، انتقال سمیه توحیدلو به بند عمومی، استمداد مادر هنگامه شهیدی و...

13 مرداد 1388

تماس تلفنی سمیه توحیدلو با خانواده اش

بر اساس آخرین اخبار رسیده به موج سبز آزادی، سمیه توحیدلو از بازداشت‌شدگان حوادث بعد از انتخابات، ضمن تماس تلفنی با مادر خود از انتقال خود به بند عمومی خبر داده است.

به گزارش پایگاه خبری فراکسیون خط امام(ره)مجلس«پارلمان‌نیوز»، همچنین شهاب‌الدین طباطبایی رئیس ستاد ملی جوانان حامی خاتمی و موسوی نیز در اوین با خانواده‌اش دیدار کرد

اطلاع مادر مهسا امرآبادي از وضعيت دخترش

مريم نقي، مادر مهسا امرآبادي هم صبح امروز به اميد ملاقات با مهسا به زندان اوين رفت اما پس از انجام مراحل ملاقات به او خبر دادند كه مهسا براي ملاقات با همسر بازداشتي‌اش از سلول خارج شده است. مادر امرآبادي ادامه داد: مهسا اكنون به همراه دو زنداني ديگر در زندان نگهداري مي‌شود كه هم‌سلولي‌هاي مهسا وضعيت او را مناسب توصيف كردند. نقي ادامه داد: با توجه به وعده‌هايي كه به مهسا براي آزادي پيش از 15 شعبان داده‌اند اميدوارم دخترم ظرف امروز و فردا آزاد شود. مادر مهسا همچنين از تماس مسعود باستاني خبر داد و گفت كه او از تداوم حضور خود در سلول انفرادي خبر داد اما به گفته برخي زندانيان ظاهرا روز گذشته به بند عمومي منتقل شده است.

استمداد خانواده هنگامه شهیدی از مردم و مسوولان

مادر هنگامه شهیدی برای نجات دخترش از مردم و مسئولان کمک خواسته است. به نوشته ی روزنامه ی اعتماد ملی او گفته است حدود ٣۴ روز از بازداشت دخترش می‌گذرد اما در این مدت نه‌تنها هیچ خبری از وی نگرفته بلکه تلاش‌هایش بی‌ثمر بوده است.

او گفت: چندین بار با دفتر آقای دری نجف‌آبادی تماس گرفته و آنجا رفتم. به‌رغم وعده‌هایی که داده شد اما هیچ حرکت مثبتی رخ نداد. دخترم را ۹ تیر بازداشت کردند که یک روز بعد، تماس گرفت و حدود ۲ دقیقه صحبت کرد و گفت که من در اوین هستم. از آن روز تاکنون بیش از یک ماه گذشته و از دخترم هیچ خبری ندارم. نه اجازه می‌دهند که او تلفن بزند و با ما صحبت کند و نه درخواست‌های ما را برای ملاقات با او می‌پذیرند. تمام بازداشت‌شدگان در این ایام یا زنگ زده‌اند و با خانواده‌های خود صحبت کرده‌اند یا ملاقات‌های کابینی یا حضوری داشته‌اند. این کمترین حقوق یک زندانی است که همین را نیز از ما دریغ می‌کنند.

او افزود: «من خواهر سه شهید هستم و برادرانم برای این نظام جان‌فشانی کردند. آیا باید با یک خانواده شهید اینگونه برخورد کرد؟ من رفته‌ام دادگاه انقلاب از آنجا به زندان اوین زنگ زدند و پرسیدند که هنگامه شهیدی در این زندان دارید، آنها جواب دادند که داریم بعد گوشی را دادند به من. گفتم اجازه دهید با او صحبت کنم. گفتند که نمی‌شود. گفتم دخترم بیماری قلبی دارد گفتند حالش خوب است. گفتم اگر خوب است چرا نمی‌گذارید با او صحبت کنیم جوابی ندادند.»

وی تاکید کرد: من نگران حال دخترم هستم و از همه مسوولان، مردم و کسانی که می‌توانند، ‌استمداد طلب می‌کنم به کمکم بیایند و راهی برای آزادی دخترم فراهم کنند.

تماس تلفنی عبدالله مومنی بعد از ۲۳ روز بی‌خبری

عبدالله مومني سخنگوي ادوار تحكيم وحدت پس از 23 روز بي‌خبري با منزل تماس گرفت.

به گزارش اعتمادملی، مومني حدود 43 روز است در بازداشت به‌سر مي‌برد و طي 20 روز اول 3 بار تماس گرفته بود ولي از 23 روز پيش هيچ تماسي نگرفته بود.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان