صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

ديدار جمعی از فعالان سياسی و مدنی كرمانشاه با خانواده كيانوش آسا

12 مرداد 1388

برگزاری ديدبان حقوق بشر كردستان: عصر روز گذشته گروهی از فعالان سياسی و مدنی كرمانشاه با حضور در منزل شهيد كيانوش آسا با مادر و ديگر اعضای خانواده اين دانشجوی جان‌باخته طی وقايع اخير تهران ديدار و گفت‌وگو كردند.

در آغاز اين ديدار حاضرين با تقديم نگاره‌ای از كيانوش آسا مزين به شاخه‌های گل و اين قطعه شعر "مه‌ژی بو مردن، بمره بو ژيان" (زندگی نكن برای مردن، بمير برای زندگی) به مادر شهيد به ابراز همدردی با خانواده آسا پرداختند. پس از آن مادر كيانوش با قدردانی از حضور ميهمانان به برخی خصوصيات اخلاقی و رفتاری و توانايی‌های علمی و هنری فرزندش اشاره نمود. در ادامه برادر كيانوش به شرح تلاش‌ها و پی‌گيری‌های خود و خواهرش طی مدت بی‌خبری از وضعيت كيانوش تا زمان شناسايی و تحويل جسد برادرش از پزشكی قانونی تهران پرداخت.

طی اين ديدار همچنين مجموعه‌ای از آثار نقاشی‌ كيانوش آسا جهت مشاهده در اختيار ميهمانان قرار گرفت. در پايان نيز اين گروه از فعالان سياسی و مدنی كرمانشاه با تأكيد بر لزوم پيگيری خانواده برای مشخص شدن نحوه شهادت و پاسخگويی مسئولان مربوطه درباره وقوع اين فاجعه و موراد مشابه ديگر، پشتيبانی و همراهی خود را با خانواده آسا اعلام نمودند.

دبيران اتحاديه دمكراتيك دانشجويان كُرد كرمانشاه و كردستان، جامعه‌ دانشجويان و دانش‌آموختگان كرمانشاهی، شعبه كرمانشاه سازمان ادوار تحكيم وحدت و تعدادی از اعضای سازمان دفاع از حقوق بشر كردستان، كمپين يك ميليون امضاء و جمعی ديگر از فعالان مدنی از جمله حاضرين در اين ديدار بودند.

كيانوش آسا دانشجوی 25 ساله‌ی كُرد و از نخبگان دانشگاه علم و صنعت تهران در جريان راهپيمايی ميليونی روز 25 خرداد در حوالی ميدان آزادی تهران مورد اصابت گلوله قرار گرفت و جسد وی روز ششم تير ماه از پزشكی قانونی تهران تحويل خانواده گرديد.

لازم به ذكر است مراسم چهلم كيانوش آسا عصر روز پنج‌شنبه 15 مرداد در كرمانشاه برگزار خواهد شد. هفته‌ی گذشته نيز مراسم چهلم حسين طهماسبی يكی ديگر از كشته شدگان وقايع اخير در منزل شخصی ايشان در كرمانشاه برگزار شد كه به دليل عدم اطلاع رسانی گسترده و نيز جمع‌آوری آگهی‌های اعلام مراسم چهلم از سطح شهر امكان اطلاع عموم و حضور گسترده دانشجويان و فعالان كرمانشاهی در اين مراسم فراهم نشد.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان