صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

هیات حقیقت‌یاب مرگ کودک ۱۲ ساله در بهشت زهرا را پیگیری می‌کند

14 مرداد 1388

روزنامه اعتماد ملی در گزارشی اعلام کرد پیگیری مرگ یک کودک ۱۲ ساله که گفته می‌شود در مراسم چهلم ندا آقاسلطان در بهشت زهرا کشته شده در دستور کار کمیته حقیقت یاب مجلس قرار گرفته است.

این گزار‌‌ش‌ها حاکی از آن بود که خانواده این کودک پس از چهار روز توانستند جنازه فرزند خود را از پزشک قانونی تحویل بگیرند.

در همین حال به نوشته روزنامه اعتماد ملی حمیدرضا كاتوزیان، عضو كمیته حقیقت‌یاب مجلس، اعلام کرده است که این کمیته علت مرگ این کودک را بررسی می‌کند.

کمیته حقیقت یاب مجلس برای بررسی نحوه عملکرد نیروهای امنیتی درباره اعتراض‌های انتخاباتی تشکیل شده است.

برپایه این گزارش حمیدرضا کاتوزیان ضمن اعلام این مطلب گفت: «متاسفانه بنده و همكارانم تاكنون از این حادثه مطلع نبودیم چراكه در این خصوص به من و همكارانم اطلاع‌رسانی نمی‌شود.»

این نماینده مجلس افزود: «مردم از طریق تلفن‌های مجلس شورای اسلامی و ایمیل‌های نمایندگان كه در سایت مركز پژوهش‌ها قید شده است می‌توانند اخبار و نگرانی‌هایشان را به ما منتقل كنند تا مجلس بر حسب وظیفه به آنها رسیدگی كند.»

با توجه به فشار به خانواده‌های جانباختگان انتخاباتی، هنوز آمار دقیقی از شمار کشته‌شدگان در اعتراض‌های پس از ۲۲ خرداد ماه در دست نیست.

با این حال برخی از گزارش‌ها حکایت از آن دارد که شمار کشته‌شدگان بسیار بیش از رقمی است که از سوی نهادها و رسانه‌های جمهوری اسلامی اعلام می‌شود.

برای نمونه در گزارشی که سایت نوروز، ارگان جبهه مشارکت در تیرماه امسال منتشر کرد یک شاهد عینی گفته بود که «صدها» جنازه را در سردخانه‌ای در جنوب غربی تهران دیده است.

همچنین مادر سهراب اعرابی جوان ۱۹ ساله‌ای که در اعتراض‌های انتخاباتی در تهران کشته شد، گفته است که آلبومی حاوی تصاوير ۵۰ تا ۶۰ نفر از اجساد را برای شناسایی فرزندش به وی نشان داده بودند.

در همین حال علیرضا حسینی بهشتی، سخنگوی کمیته پیگیری امور زندانیان انتخابات، که از سوی میرحسین موسوی و مهدی کروبی تشکیل شده، به تازگی اعلام کرد که تاکنون این کمیته اسامی ۱۷۰۰ نفر از افراد را جمع‌اوری کرده که هنوز برای این کمیته محرز نشده است که چه تعداد از این افراد زنده هستند و چه تعداد دیگر در بازداشت به سر می‌برند.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان