صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

گزارش هایی از مراسم یادبود شهید بهزاد مهاجر

17 مرداد 1388

گزارش موج سبز: عصر دیروز مراسم ترحیم شهید بهزاد مهاجر با حضور گروهی از فعالان جنبش سبز و خانواده‌های شهدا برگزار شد.

به گزارش موج سبز آزادی، در این مراسم که عصر روز پنجشنبه پانزدهم مرداد در منزل آن شهید برگزار شد، جمع کثیری از فعالان جنبش سبز و مردم وفادار به آرمان شهیدان از جمله خانواده های شهیدان سهراب اعرابی، ندا آقاسلطان و اشکان سهرابی حضور یافته و به خانواده شهید مهاجر تسلیت گفتند.

گفتنی است شهید بهزاد مهاجر ازدواج نکرده بود و پدر و مادر خویش را نیز قبلاً از دست داده بود. بر همین اساس، خواهر و برادر وی و فرزندانشان صاحبان عزای وی در این مجلس بودند. همچنین، عکس سایر شهدای جنبش سبز هم زینت‌بخش مجلس ختم این شهید تازه به خاک سپرده، بود.

گزارش موج سبز آزادی حاکی است تا کنون بیش از 70 شهید جنبش سبز شناسایی شده‌اند و هر روز اسامی جدیدی به این فهرست اضافه می‌شود. بسیاری از خانواده‌ها به علت تهدید شدن از طرف دستگاههای امنیتی و یا تعهدات سختی که از آنها گرفته شده و در مواردی حتی تطمیع، از اعلان نام شهید خود بازمانده و یا خودداری کرده‌اند.

یادآور می‌شود که شعر زیر را شهید بهزاد مهاجر، دو سال پیش، پس از مرگ مادرش سروده و در دفترچه اشعارش ثبت کرده است:
به خانه ندارم دگر چشم براهی
که تک چشم براهم برفته به آهی

نماندی و رفتی تو ای تک چراغم
چگونه گذارم من این عمر واهی

کنون ره سپارم در این کوره راهم
نبینم بجز گرد باد و تباهی

به قصد نجاتم روم زین مکان مصیبت
که شاید ببینم چراغی به راهی

امان زین تبه پیشگان زمانه
چه خواهند از جان هر بی پناهی

گزارش میدان زنان: مراسم بزرگداشت ياد بهزاد مهاجر و ديگر شهداي آزادي خواه حوادث بعد از انتخابات روز گذشته با حضور جمعی از خانواده هاي شهيدان و زنداني هاي سياسي، هنرمندان، وبلاگ نويسان، فعالان حقوق بشر و حقوق زنان، فعالان سياسي و بیش از 500 نفر از شهروندان برگزار شد.

در كنار خانواده مهاجر، برگزار كننده اين مجلس، خانواده ديگر شهيدان حوادث اخير از جمله مادر سهراب اعرابي، پدر امير جوادي فر، پدر و مادر اشكان سهرابي نيز حضور داشتند. مادر سهراب اعرابي در سخنان كوتاهي ياد همه شهيدان را گرامي داشت و گفت: "شنيدم پسري 12 ساله را به شهادت رسانده اند. اين نشان مي دهد آنها به كوچك و بزرگ رحم نمي كنند و مصمم هستند كه تمام مخالفان را از ميان بردارند. پسر 19 ساله من كه حتي يكي از آرزوهايش برآورده نشده به كدام گناه كشته شد؟"

مادر اشكان سهرابي، جوان 20 ساله اي كه در حوادث اخير شهيد شد نيز ضمن دلجويي از همه بازماندگان و ملت عزادار ايران اظهار داشت: "پسرم 20 سال داشت، دانشجو و تكواندوكار بود و بسيار آرام و سر به زير. تمام محل براي او عزاداري كردند و شهادتش را بزرگ داشتند."

در اين مراسم آرام كه از ساعت 18 آغاز شد و تا حدود ساعت 22 ادامه داشت، چهره هاي شاخصي چون رخشان بني اعتماد (فیلمساز)، جعفر پناهي (كارگردان فيلم هاي دايره و آفسايد)، كامبوزيا پرتوي (فیلمساز)، پروين اردلان و سوسن طهماسبي، از فعالان حقوق زنان، زهره ارزني، وكيل و فعال حقوق زنان، فخرالسادات محتشمي پور، فعال سیاسی و حقوق زنان و همسر مصطفي تاج زاده، فعال سياسي دربند، عبدالله شكوري راد، فعال سياسي، مجتهد شبستري، محقق، محمد حسن شهسواري، نويسنده، آزيتا
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان