صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

بیانیه فعالان سیاسی ـ مدنی استان لرستان درباره ی حوادث بعد از انتخابات

18 مرداد 1388

اخبار روز:

 به نام خداوند جان و خرد
 بیانیه فعالان سیاسی ـ مدنی استان لرستان در باره
 حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری دهم

ما جمعی از «فعالان سیاسی ـ مدنی استان لرستان» نگرانی و تأسف عمیق خودرا از شرایط و حوادث پیش آمده در بعد از انتخابات ریاست جمهوری دهم ابراز نموده و بنا به تعهد و مسئولیتی که در برابر سرنوشت میهن و هم وطنان عزیزمان داریم، با هشدار به مسئولان بخش های مختلف کشور، خواهان احقاق حقوق طبیعی وقانونی ملت در زمینه های زیر هستیم:

۱ـ از حرکات اعتراضی مسالمت آمیزِ نامزدها و مردمِ مناطق مختلف کشور به ویژه مردم آگاه تهران نسبت به نتیجه انتخابات پشتیبانی می نماییم.

۲ـ از وزارت کشور می خواهیم که مطابق اصل۲۷ قانونِ اساسی، از برگزاری تجمعات و اعتراضات مسالمت آمیز در تهران و شهرستان ها جلوگیری ننماید تا مردم در فضایی قانونی، آرام و بدون حاشیه، نظرات و خواسته های خود را ابراز نمایند.

٣ـ صدا وسیما باید به تبلیغات سوء و یک جانبه خود علیه معترضان پایان داده و زمینه انعکاس نظرات همه نامزدها و طیف های مختلف سیاسی جامعه را در مورد نتیجه انتخابات فراهم آورد تا مردم به روشنی تمام در جریان واقعیت امر قرار بگیرند.

۴ـ ما معتقدیم که امنیتی کردن فضای سیاسی کشور از هر نظر به زیان مملکت می باشد. لذا خواهان پایان دادن به چنین وضعیتی هستیم. همچنین از کلیه نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی می خواهیم که از هرگونه رفتار و رویارویی خشن، اهانت آمیز و غیر قانونی با هم وطنان خوداجتناب ورزند.

۵ـ از قوه ی قضاییه مصرانه می خواهیم که به وظایف قانونی و ذاتی خود در رابطه با تضمین حقوق انسانی و شهروندی آحاد ملت عمل کرده و بیش از این نظاره گر پایمال شدن حقوق حقه مردم نباشد. لذا خواهان پایان دادن سریع به آزار و اذیت، تعقیب، دستگیری و زندانی کردن افراد هستیم.

۶ـ آزادی فوری همه دستگیرشدگان اعم از شخصیت های سیاسی، دانشگاهی، فرهنگی، مطبوعاتی، هواداران نامزدهای معترض و مردم عادی را خواستاریم تا ضمن فروکش کردن التهاب جامعه، زمینه برای بررسی مسایل مربوط به انتخابات در جوی آرام فراهم گردد.

۷ـ با جدیت و اصرار تمام خواهان رفع انسداد و سخت گیری طاقت فرسا نسبت به جامعه مطبوعاتی کشور هستیم.

٨ـ خواهان پی گیری، شناسایی و محاکمه عوامل کشتار تعدادی ازهم وطنانمان می باشیم.

۹ـ از مجلس و نمایندگان انتظار داریم که به عهد خود با مردم پایبند باشند و با تشکیل کمیته تحقیق و تفحص در مورد روند برگزاری انتخابات و حوادث بعد از آن و اعلام شفاف نتایج بررسی ها به مردم، دین خودرا به ملت ادا نمایند.

۱۰ـ محاکمه و اعتراف گیری از بازداشت شدگان تحت فشارهای روحی ـ روانی را فاقد ارزش دانسته و خواهان پایان دادن به این کار غیرقانونی و ضد انسانی می باشیم.

۱۱ـ ما همچنان خواهان تعیین «کمیته حقیقت یاب بی طرف» با جلب نظر نامزدهای معترض، به منظور بررسی دقیق و روشن شدن همه جوانب و ابعادِ مبهمِ انتخابات و تصمیم گیری در موردِ آن بر اساس گزارش این کمیته هستیم. بدیهی است با تن دادن به این خواسته قانونی، زمینه بازگشت آرامش و اعتماد به اقشار مختلف ملت، فراهم خواهد شد.

در پایان از آنجا که ما «فعالان سیاسی ـ مدنی لرستان» در روند انتخابات حضوری جدی داشته و با تلاش بی وقفه در راستای آگاهی رس
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان