صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

خبرهایی از اوین: انتقال هنگامه شهیدی به بند عمومی، انتقال محمد ملکی به 209 و کاهش شدید وزن بهمن احمدی امویی

2 شهریور 1388

انتقال هنگامه شهیدی به بند عمومی

موج سبز آزادی: هنگامه شهیدی پس از گذشت ٥٠ روز از بازداشتش از زندان انفرادی به بند عمومی در اوین منتقل شده است.

مادر هنگامه شهیدی با اعلام این خبر به سحام نیوز گفت: اول ماه رمضان با منزل تماس گرفت و گفت که پس از ٥٠ روز از زندان انفرادی به بند عمومی منتقل شده و با یک خانمی هم بند است. البته هنگامه گفت که هنوز بازجویی های او ادامه دارد.

وی گفت : هنگامه اظهار داشت که حالش خوب است و مرتب داروهای خود را مصرف می کن ولی من با توجه به بیماری قلبی و افت فشار همچنان نگران سلامتی دخترم هستم.

مادر هنگامه شهیدی با ابراز امیدواری برای آزادی تمام زندانیان سیاسی گفت : طبق وعده هایی که داده شده بود قرار بود که تا قبل از ماه رمضان تمام زندانیان سیاسی آزاد شوند ولی هنوز بسیاری در بند هستند و بنابراین من عاجزانه از مسولان تقاضا دارم که همه زندانیان را آزاد کنند.

وی گفت : من و آقای مصطفایی وکیل هنگامه هر روز از صبح تا شب پیگیر کارهای دخترم برای آزادیش هستیم ولی تا کنون به نتیجه ای نرسیده ایم و من از مسولان تقاضا دارم تا با توجه به بیماری قلبی دخترم هرچه سریعتر مقدمات آزادی او را فراهم کنند .

محمد ملکی به بند 209 منتقل شد

موج سبز آزادی: فرزند دکتر محمد ملکی، اولین رئیس دانشگاه تهران بعد از انقلاب که دو روز پیش بازداشت شد، به «موج سبز آزادی» خبر داد که پدرش را از دیروز به بند 209 زندان اوین منتقل کرده و در بدو ورود به اوین هم در بهداری زندان مورد معاینه قرار داده‌اند.

به گزارش موج سبز آزادی، عمار ملکی خبر داد که در ملاقاتی که دکتر یوسف مولایی، وکیل دکتر محمد ملکی، روز یکشنبه اول شهریور در دادگاه انقلاب با قاضی پرونده داشته است، دکتر محمد ملکی وکالتنامه‌اش را امضا کرده و اعلام شده که ایشان به اتهام تحریک و اقدام عیله امنیت ملی در حوادث پس از انتخابات بازداشت شده است. اما وی با اعلام اینکه در انتخابات شرکت نکرده و در جریان حوادث پس از انتخابات تاکنون نیز در بستر بیماری بوده، این اتهام را رد و به آن اعتراض کتبی کرده است.

فرزند این زندانی سیاسی همچنین هشدار داده که با توجه به بیماری حاد پروستات و ابتلا به آریتمی قلبی و وضعیت جسمی دکتر ملکی در سن 76 سالگی، نگهداری وی در سلول انفرادی بند 209 زندان اوین می‌تواند خطرات و عواقب ناگواری برای ایشان در پی داشته باشد.

کاهش وزن شدید بهمن احمدی امویی در حبس انفرادی

روزآنلاین: بهمن احمدی امویی، روزنامه‌نگار برجسته ایرانی که نیمه شب 30 خرداد در پی یورش شبانه ماموران امنیتی در منزلش بازداشت شده است همچنان در سلول انفرادی زندانی است و خانواده این روزنامه‌نگار به شدت نگران وضعیت روحی و جسمی او هستند.

برادر احمدی امویی با ابراز نگرانی شدید از وضعیت نامعلوم برادرش به "روز" گفت: تاکنون یک بار در سه هفته پیش با بهمن ملاقات کردیم که ملاقات در حضور بازجوی بهمن و در شرایطی انجام شد که یک ضبط صوت روی میز گذاشته بودند و مکالمات ما را ضبط می‌کردند.

وی افزود: متاسفانه بهمن نتوانست درباره اتهام یا اتهاماتی که به او زده اند سخنی بگوید و تنها چیزی که میدانیم این است که بهمن همچنان در انفرادی است و بازجویی او تمام نشده است.

برادر این روزنامه نگار با انتقاد از رویه فعلی گفت: مگر چه چیزی میخواهند
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان