صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

بیانیه کمیته من کاندیدا می شوم، از «کمپین تغییر چهره مردانه مجلس» درباره رد صلاحیت گسترده کاندیداهای زن مجلس دهم
نشست پرسش و پاسخ با چهار تن از داوطلبان زن نمایندگی مجلس دهم / گزارش: مریم جوادی
تجارب منحصر به فرد زنان در چالش برای تغییر چهره مردانه سیاست / گزارش: صبا شعردوست
بيانيه «کمیته من کاندیدا می شوم» از کمپین «تغییر چهره مردانه مجلس» در تقدير از حضور بی‌سابقه زنان برای کاندیداتوری مجلس دهم
نظارت بر روند قانونگذاری از اهداف کمپین تغییر چهره مردانه مجلس (گزارش یک نشست) / گزارش از: ندا ناجی – عکس ها: مریم جوادی
ما زنان می خواهیم و می توانیم (گزارش نشست کمپین تغییر چهره مردانه مجلس)/ گزارش: ندا ناجی - عکس ها: مریم جوادی
خواسته های یک زن دستفروش از نمایندگان زن مجلس آینده
مجموعه مقالات ویژه نامه مدرسه فمینیستی به مناسبت روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان
من اگر برخیزم، تو اگر برخیزی، می توانیم چهره مجلس را تغییر دهیم / گزارش: ندا ناجی
حضور کمپین تغییر چهره مردانه مجلس در کنگره تخصصی صلح سبز / گزارش: مریم جوادی

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      روزنامه دیواری....  
 

تو چقدر فمنیست بودی و ما خبر نداشتیم!

کریم پورحمزاوی-4 شهریور 1388

مدرسه فمینیستی: امروز قرار است رویکردی را نسبت به امور زنان بررسی نکنیم، چون همه رویکردها در دولت نهم خود بخود بررسی شده است. زنان با آزادی کامل از اطراف میادین شهر گردآوری شده، نسخه هایی از آنان در اوین نگهداری شده و باز با آزادی کامل توسط نیروهای گشت ارشاد تا آنجا که جا داشت ارشاد شده اند، تمامی مطالبات ساده آنها با لایحه ضد خانواده اعطا شده و فقط مانده بود پس از چند مورد مهرورزی خاص که شامل پاره ای از تجاوزات و باتومات و دیگر ادوات می شد 3 عدد وزیر زن هم وارد کابینه شود.

کارشناسان به ما گفته اند این واقعه را به فال نیک نگیریم اما از آنجائی که ما دوست نداریم مثل کارشناسان در روز روشن اعتراف گیر شویم می خواهیم این واقعه را به فال نیک گرفته و حواشی آن را نیز براندازی، ببخشید سبک و سنگین کنیم.

خلاصه شدن همه چیز در محور فشار

اصولا در علم نوین "فشار بیار، کی به کیه" گفته اند طوری فشار بیاورید که نه سیخ بسوزد و نه کباب, اما هرگز نگفته اند طوری فشار بیاورید که هم سیخ بسوزد و هم کباب و هم ترانه موسوی.

گروه فشار در رابطه با محور فشار: به خدا من هم مثل شما میدانم گروه فشار کیست اما نمیدانم که کیست!؟ هرچه هست گروهی است که فشار میآورد. مثلا آقای کروبی گفته است این گروه آنقدر فشار آورده است که چیزهائی را هم دچار پارگی کرده است! خدا نصیبتان نکند.

دیگر عملکردهای ناشی از فشار: اشتباه بعضی ها در این است که گروه فشار را خیلی دست کم میگیرند! آنها فکر میکنند گروه فشار فقط در فشار آوردن تخصص دارد. در صورتیکه این گروه در پاره ای از موارد میتواند فشار را هم بگیرد. مثلا شما وقتی صبح بیدار میشوید و میبینید تمامی پدیده های اطراف دست در دست نهاده تا فشار خون شما بالا برود و وقتیکه میبینید هر چه آدم حسابی در عمر خود میشناختید همگی در صدا و سیما یکجوری شده اند و دارند پشت سر هم اعتراف میکنند و دور از جان به زبان مریخی صحبت میکنند شما برای کاستن از فشار خون اجبارا به اینترنت و یوتیوب پناه میبرید, پس از جنگ و گریز سرسخت با فیلتر و سرعت اینترنت تازه با تصاویر گلوله و باتوم خوردن همنوعانتان مواجه میشوید, یک لیوان آب قند میخورید و میروید سراغ سایتها که میبینید از هر طرف ژیلا بنی یعقوب و مهسا امرآبادی و سعیده کردی نژاد و بهمن و عبدالله و فرزاد و تقی و نقی همه دستگیر شده اند و فقط شما مانده اید!

فشار خون شما از حالت فشار به انفجار میرسد, روح ترانه موسوی از آنور در تهران و پاریس و ونکوور و صدا وسیما سرگردان میشود و تازه گروه فشار متوجه میشود باید ژیلا بنی یعقوب را آزاد کند تا کاری هم کرده باشد, ژیلا بنی یعقوب وقتی آزاد میشود فقط آب میخورد و لب به هیچ چیز نمیزند چونکه جمع حاضر در اوین نمیتواند به چیزی لب بزند, دوباره فشار خونتان بالا میرود که اینبار گروه فشار مهسا امرآبادی را آزاد میکند و انتظار دارد بیش از این با او چانه نزنید. البته حاضرم شرط ببندم اگر یک ترانه موسوی دیگر در ونکور کانادا پیدا شود حتما شیوا نظر آهاری هم آزاد خواهد شد!

اصولا وقتی گروه فشار به نماد تغییر تبدیل شود 3 تا وزیر مرد, (من چرا هی این 3 تا وزیر زن را مرد میبینم!) همان 3 تا وزیر زن را وارد کابینه میکند. شما هم به نوبه خود میروید یک نگاهی به آینه میاندازید تا گوشهایتان را چک کنید مبادا دراز شده باشد! البته اگر
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان