صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

بیانیه مشترک سه نهاد حقوق بشری: شیوا نظر آهاری و دیگر فعالان حقوق بشر را آزاد کنید

8 شهریور 1388

كميته گزارشگران حقوق بشر: هشتم شهریور 1388 : هفتاد و هفت روز از بازداشت شیوا نظرآهاری، فعال حقوق بشر، روزنامه‏نگار و وبلاگ‏نویس می‏گذرد. او در این مدت به غیر از چند تماس تلفنی کوتاه با خانواده‏ و یک ملاقات کوتاه از حق ملاقات با خانواده و بویژه وکیلش محروم بوده است. وضعیت او در بازداشتگاه و شرایط بازجویی از او برای ما نامشخص است و خبرهای منتشر شده در مورد شرایط بازداشتگاه‏ها و بازجویی‏ها نگرانی ما را افزون‏تر کرده است.

جرم نابخشودنی شیوا نظر آهاری اما که اینک به دلیل آن بیش از دو ماه است که در سلول انفرادی به سر می‏برد، دفاع پیگیر و مستمر از حقوق بشر است. حضور شیوا در کمیته گزارشگران حقوق بشر، جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان، شورای دفاع از حق تحصیل و کمپین یک میلیون امضا نشان از وجودی انسانی و مسئول دارد که هر کجا لازم باشد برای دفاع از حقوق انسان‏ها حضور دارد.

بازداشت‏ها، احضارها، محرومیت از ادامه‏ی تحصیل، تماس‏های تلفنی تهدیدآمیز و اینک بیش از دو ماه به بند کشیده شدن در شرایطی نامعلوم و سلولی انفرادی نتیجه‏ی مبارزه‏ی ادامه‏دار و خستگی‏ناپذیر او بوده است. جان او بی شک از پرداخت چنین تاوانی برای بهتر زیستن انسان‏ها پشیمان نیست با این وجود وضعیتی که شیوا نظرآهاری در آن به سر می‏برد آیینه‏ی تمام نمای وضعیت آنانی است که زندگی بهتری را نه برای خود بلکه برای دیگران آرزو دارند.

شیوا نظرآهاری یکی از ده‏ها روزنامه‏نگار و فعال حقوق بشری است که پس از آغاز جنبش اعتراضی مردم ایران به بند کشیده شده تا روند اطلاع‏رسانی غیردولتی و غیررسمی مختل شود. چنین است که به نظر ما جرم اصلی او مانند دیگر فعالان حقوق بشر و روزنامه‏نگاران در بند، بیان صریح و بی واسطه‏ی واقعیت بوده است. محمدصدیق کبودوند، کیوان صمیمی، احمد زید آبادی، عبدالله مومنی، محمدعلی دادخواه، ناصح فریدی، سعید متین‏پور و ده‏ها فعال حقوق بشر و روزنامه‏نگار زندانی دیگر نیز چنین بوده‏اند.

ما ضمن محکومیت نقض گسترده، مستمر و برنامه ریزی شده حقوق بشر در ايران و برخورد سرکوبگرانه و اعمال فشار بر فعالین حقوق بشر، نگرانی عمیق خود را نسبت به ادامه‏ی بازداشت شیوا نظرآهاری و دیگر فعالان مدنی و حقوق بشر اعلام داشته و تمامی جوامع و سازمان‏های بین‏المللی، داعیان و نهادهای حامی حقوق بشر را به توجه به شرایط نابسامان این عرصه و اقدام قاطع و موثر در این زمینه فرا می خوانیم.

فعالين ايرانی دفاع از حقوق بشر در اروپا و آمريکای شمالی

سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان

کمیته گزارشگران حقوق بشر

رونوشت به:

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد

سازمان عفو بین الملل

دیده بان حقوق بشر

گزارشگران بدون مرز

شورای حقوق بشر اتحادیه اروپا

ت
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان