صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

بهمن احمدی امویی همچنان از حق ملاقات محروم است

9 شهریور 1388

کانون زنان ایرانی :بهمن احمدی امویی ،روزنامه نگاری که از هفتاد روز قبل در زندان اوین در بازداشت موقت به سر می برد ،همچنان از حق ملاقات با خانواده و دسترسی به وکیل محروم است.ملاقات با خانواده از حقوق قانونی و اولیه هر زندانی است.

ژیلا بنی یعقوب ، همسر بهمن که امروز -دوشنبه- موفق به ملاقات با او نشده بود ،گفت :"ماموران پذیرش بخش ملاقات بند 209 اوین به من گفتند بهمن اجازه ملاقات ندارد و دیگر به اینجا مراجعه نکنید .اگر روزی هم قرار شد به شما با او ملااقات بدهند ، خودمان تلفن می کنیم."

به گفته سازمان گزارشگران بدون مرز بهمن احمدی امویی یکی از چهل و یک روزنامه نگار ایرانی است که در حوادث پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری ایران بازداشت شده است. او نزدیک به شصت روز در سلول انفرادی بوده و در همه مدت بازداشتش فقط یکبار اجازه یافته است که با یکی از برادرانش ملاقات کند.

احمدی امویی فعالیت مطبوعاتی اش را با یک هفته نامه مستقل اقتصادی به نام میهن و در سال 1375 شروع کرد و پس از آن به همشهری رفت .با انتشار مطبوعات اصلاح طلب به روزنامه جامعه و پس از آن به توس رفت و با توقیف این روزنامه ها به صبح امروز کوچ کرد.همکاری با روزنامه های خرداد، نوروز ،شرق ،وقایع اتفاقیه را نیز در کارنامه خود دارد.

دو کتاب را نیز در کارنامه نویسندگی خود دارد:"اقتصاد سیاسی جمهوری اسلامی "و" مردان جمهوری اسلامی چگونه تکنوکرات شدند" که هر دو توسط نشرگام نو چاپ و روانه بازار شده است.

او تا شهریور ماه 1378 دبیرگروه اقتصادی روزنامه غیردولتی سرمایه بود.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان