صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

اعلام نگرانی مادران صلح از گسترش فضای خشونت در جامعه: مادران صلح در بند را آزاد کنید

9 دی 1388

سایت مادران صلح: در پی بازداشت های گسترده فعالان مدنی و سیاسی، چند تن از مادران صلح نیز در روزهای اخیر در خانه هایشان بازداشت و روانه زندان شده اند.

زهره تنکابنی و مهین فهیمی از اعضای فوروم مادران صلح ایران اند که در سال های جوانی؛ همسران شان را از دست داده وو با کار و تلاش شبانه روزی سر افرازانه از عهده مشکلات معیشتی و زندگی بر آمده و فرزندان و شاگردان برومند و توانمندی به جامعه ایران تحویل داده اند.

آنها نیز چون دیگر مادران ایران جوانی و سلامتی خویش را در راه اعتلای میهن هزینه کرده اند.

زهره تنکابنی 62 ساله و دبیر سابق آموزش و پرورش در وضعیتی دستگیر شده که از ناراحتی شدید قلبی و بیماری قند رنج می برد و افزون بر آن در سوگ خواهر و خواهرزاده های جوانش نیز عزدادار است. مهین فهیمی 58 ساله کارشناس تاریخ و پژوهشگر را با پسر جوانش دستگیر کرده اند و بدیهی است که رنج مهین در زندان مضاعف باشد.

لازم به ذکر است که بازداشت این مادران در پی احضارهای تلفنی و بازجویی ها و تهدیدات مکرر صورت گرفته است.

مادران صلح و به ویژه مادران دستگیر شده عموما زنانی صلح دوست اند که خود را در قبال اصل عدم خشونت متعهد و مسئول می دانند و بر مشی و روش مسالمت و مدارا برای حل و مشکلات جامعه پای می فشارند.

این مادران برای برقراری تعادل در فضای خشونت زده ایران تلاش می کنند. زیرا باور دارند جامعه تنها در فضای امن و تاریخ از زد و خورد به عقلانیت و مدنیت که ابزار ضروری برای ساخت جامعه است دست می یابد.

مهم از این روست که مادران علیرغم ضرباتی که بر تن رنجورشان وارد می شود؛ خود را چون سپر بین خشونتگران و مردم خشونت دیده حایل می سازند تا از رفتارهای واکنشی و غریزی مردم به ویژه جوانان در قبال خشونت های وارده حتی الامکان بکاهند.

مادران صلح ایران ضمن اعلام نگرانی از افزایش سرکوب ها و گسترش فضای خشونت در جامعه خواهان آزادی فوری کلیه بازداشت شدگان؛ به ویژه مادران در بند و حبس می باشیم.

مادران صلح ایران

8/10/88
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان