صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

بازداشت سمیه فرید، فعال حقوق زنان / ارسال پرونده مهدیه گلرو به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب / آزادی 3 تن از حامیان مادران عزادار

25 اسفند 1388

بازداشت سمیه فرید از فعالان حقق زن

جرس:سمیه فرید فعال حقوق زنان در حالی امروز در مقابل زندان اوین بازداشت شد که برای پیگیری وضعیت همسرش حجت (سیاوش) منتظری به زندان اوین مراجعه کرده بود.

به گزارش خبرنگار رهانا وی بعد از بازداشت مستقیما به زندان اوین منتقل شده است. همسر وی منتظری در تاریخ ۱۳ اسفند بازداشت شده و در زندان اوین به سر میبرد.

سمیه فرید همسر حجت منتظری مراجعات مکرری پس از بازداشت همسرش به نهادهای مختلف در تهران و کرج داشته است، اما کمترین خبری به او رسیده بود. وی گفته بود: «علی رغم مراجعه مکرر به زندان اوین و دادگاه انقلاب مسولان با اعلام اینکه نام او ثبت نشده از پاسخ به خانواده در مورد اتهام و محل نگهداری او سریاز می زنند.»

ارسال پرونده مهدیه گلرو به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب

کمیته گزارشگران حقوق بشر - همسر مهدیه گلرو، فعال مدنی دربند از ارسال پرونده همسرش به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب خبر داد.

وحید لعلی‌پور، همسر مهدیه گلرو که خود به تازگی (۲اسفند) از زندان آزاد شده است، روز گذشته پس از مراجعه به دادگاه باخبر شد که پرونده همسرش به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به قضاوت پیرعباسی ارسال شده است اما تاریخ دقیق دادگاه مشخص نیست.

شعبه ۲۶، شعبه‌ای است که پیش از این دو عضو دیگر شورای دفاع از حق تحصیل،‌ ضیاء نبوی و مجید دری را به ترتیب به ۱۵ و ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم کرده بود و این امر نگرانی در مورد وضعیت مهدیه گلرو را افزایش داده است.

این فعال دانشجویی، در طول مدت بازداشت، برای پذیرفتن اتهاماتی همچون «ارتباط با منافقین» (سازمان مجاهدین) تحت فشار قرار داشته اما هیچ‌یک از اتهامات مطرح‌شده را نپذیرفته است.

همچنین در ماه اخیر، خانواده گلرو نسبت به وضعیت وخیم جسمانی مهدیه در زندان اوین ابراز نگرانی کرده بودند. گلرو در زندان به عفونت روده مبتلا شد و نسبت به سرمای شدید زندان اعتراض داشت.

مهدیه گلرو، دانشجوی محروم از تحصیل دانشگاه علامه و عضو شورای دفاع از حق تحصیل، در تاریخ ۱۲ آذرماه به همراه همسرش در منزل شخصی‌شان بازداشت شدند. وی در سال گذشته نیز پس از تحصن چهار روزه در اعتراض به محرومیت از تحصیل، در دانشگاه علامه بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود.

این فعال مدنی همچنین از اعضای فعال کمیته دفاع از حقوق شهروندی ستاد مرکزی مهدی کروبی در جریان انتخابات ریاست جمهوری اخیر بود. در حال حاضر ضیاء نبوی، مجید دری، شیوا نظرآهاری، سعید جلالی‌فر و مهدیه گلرو اعضای دربند شورای دفاع از حق تحصیل هستند.

آزادی 3 تن از حامیان مادران عزادار

فاطمه رستگاری، ژیلا کرم زاده و لیلا سیف الهی، سه تن از حامیان مادران عزدار روز 23 اسفندماه با قرار کفالت از زندان آزاد شدند.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان