صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

زهره الهیان عضو فراکسیون زنان مجلس: تصمیم گرفتیم برخی از پیشنهادات منطقی در حوزه زنان را به صورت لایحه تقدیم مجلس کنیم

25 اسفند 1388

خبرگزاری بین المللی زنان ایران : عضو فراکسیون زنان مجلس شورای با اشاره به پایان یافتن بررسی بودجه سال 89 کل کشور در صحن علنی مجلس و ارسال آن به شورای نگهبان افزود : به دلیل ضیق وقت برخی پیشنهادات فراکسیون مطرح نشد که البته تصمیم گرفتیم برخی از پیشنهادات منطقی در حوزه زنان را به صورت لایحه تقدیم مجلس کنیم .

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری زنان ایران ، زهره الهیان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و همچنین عضو فراکسیون زنان در خصوص ارائه پیشنهادات فراکسیون زنان در صحن علنی نسبت به بودجه سال 89 کل کشور گفت : اعضای فراکسیون پیشنهادات خوبی را هم در غالب کمیسیون های مربوطه و هم به صورت انفرادی به کمیسیون تلفیق ارائه کردند .

وی افزود : هر چند برخی از پیشنهادات مطرح شد اما به دلیل ضیق وقت فرصت برای بیان همه پیشنهادات صورت گرفته فراهم نشد .

الهیان در ادامه تصریح کرد : یکی از نمایندگان مرد خواستار حذف بند مربوط به اعتبارات امور زنان و خانواده ریاست جمهوری بود که خوشبختانه به دلیل مخالفت اکثر نمایندگان این حذف صورت نگرفت .

این نماینده مجلس به حذف ماده لغو قانون بازنشستگی پیش از موعد اشاره کرد و افزود : برخی از زنان شاغل به دلیل درخواست دولت مبنی بر لغو این قانون نگرانی هایی را داشتند که خوشبختانه با تلاش فراکسیون زنان ، نمایندگان با این درخواست موافقت نکردند و همچنان قانون بازنشستگی پیش از موعد لازم الاجراست و زنان شاغل می توانند با 20 سال سابقه در صورت درخواست بازنشسته شوند .

الهیان با بیان اینکه فراکسیون قصد دارد برخی از پیشنهادات منطقی و خوب خود را به صورت لایحه و طرح تقدیم مجلس کند ابراز داشت : تصمیم گرفته شده برخی از پیشنهادات خوب و منطقی به صورت لایحه تقدیم مجلس می شود ، به عنوان مثال بنده خواستار تخصیص 10 % از اعتبارات صندوق مهر رضا (ع) به زنان بی سرپرست و بدسرپرست بودم که هر چند فرصت ارائه آن در صحن مطرح نشد اما با انجام صحبتهای اولیه با کمیسیون برنامه و بودجه تصمیم گرفتیم آن را به صورت طرح به زودی در مجلس عنوان نماییم .

وی در ادامه گفت : بررسی لایحه در صحن اتمام یافت و با ارائه آن به شورای نگهبان در صورت نیاز جلسه ای برای رفع ابهامات و ایرادات برگزار خواهد شد .
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان