صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

چند خبر از ورزش زنان: برگزاری دوره مربیگری فوتبال / ليگ اسكواش بانوان سال آينده راه‌اندازي مي‌شود و..

26 اسفند 1388

برگزاری اولین دوره مربیگری فوتبال درجه D آسیا ویژه بانوان

خبرگزاری بین المللی زنان ایران : هیات فوتبال جنوب شرق تهران اولین کلاس مربیگری فوتبال درجه D آسیا ویژه بانوان را در ورزشگاه شهید پناهی منطقه 15 برگزار کرد .

به گزارش سرویس ورزشی خبرگزاری زنان ایران ، فاطمه صادقی نایب رییس هیات فوتبال جنوب شرق استان تهران در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایونا در خصوص نحوه برگزاری این کلاس ها گفت : کلاس های مربی گری با حضور 31 نفر از دانش پژوهان رشته فوتبال به مدت یک هفته برگزار شد .

وی افزود : هیات فوتبال فدراسیون ، لیلا وقاری استاد بین المللی فوتبال بانوان را به منظور آموزش دوره های مربیگری به دانش پژوهان برگزیده است .

همچنین لیلا وقاری مدرس مربیگری هیات فوتبال فدراسیون در خصوص نحوه برگزاری امتحانات این دانش پژوهان تصریح کرد : امتحانات بعد از پایان کلاس ها در دو مرحله تئوری و عملی انجام می شود که در مرحله عملی امتحان کوچینگ مربیگری از آنها گرفته می شود و برای قبولی در آزمون باید از امتحان عملی 70 و از تئوری نمره 60 را کسب کنند .

وی با اشاره به مهارت بانوان گفت : مهارت اکثر بانوان در حد انتظار بود اما عده ای کمی ضعف دارند و مهارت و توانایی لازم را ندارند که باید با تمرین خود را به سایرین برسانند .

مربی تیم ملی فوتبال جوانان با بیان ادامه فعالیت بانوان گفت : کسانی که در آزمون پذیرفته شوند می توانند به طور جدی وارد عرصه مربیگری شده و با در نظر گرفتن علاقه و توانایی خود به مراحل بالاتر بروند .

وقاری در خصوص فواید ورزش بانوان افزود : ورزش فعالیتی نشاط آور است که از نظر علمی اثبات شده است و تمامی پزشکان اولین راهی که برای بهبود تجویز می کنند ورزش است .

وی گفت : قرن حاضر قرن خوبی نیست و با بروز بیماری های بسیار که مطرح شده تنها عاملی که می تواند از آن جلوگیری کند و آن را کاهش دهد ورزش است .

این مدرس فوتبال با اشاره به بروز اختلالات فعالیت های ورزشی در بلند مدت گفت : توصیه می شود که اگر زنان می خواهند سلامتی خود را با ورزش مستمر حفظ کنند بهتر است که این ورزش به صورت حرفه ای نباشد و فقط به منظور تفریح و پر کردن اوقات فراغت باشد چرا که صدماتی در ورزش حرفه ای به آنها وارد می شود که باعث می شود در آینده از انجام برخی کارها منع شوند و حتی به عمل جراحی نیز ، نیاز پیدا کنند .

ليگ اسكواش بانوان سال آينده راه‌اندازي مي‌شود

نايب رئيس فدراسيون اسكواش از راه‌اندازي ليگ اسكواش بانوان از سال آينده خبر داد .

به گزارش سرويس ورزشي خبرگزاري زنان ايران ، كسري غفوري در مجمع هيئت رئيسه هيئت اسكواش مازندران و مراسم تجليل از قهرمانان اين ورزش از راه‌اندازي ليگ اسكواش بانوان كشور از سال آينده خبر داد و گفت: ليگ اسكواش بانوان كشور از ارديبهشت سال آينده راه‌اندازي خواهد شد و اميدوارم مازندران با قدرت در اين مسابقات حضور پيدا كند .

وي افزود : 150 ميليون تومان براي احداث خانه اسكواش مازندران تخصيص يافته است .

نايب رئيس فدراسيون اسكواش تصريح كرد : مازندران با توجه به مدت زمان كم فعاليت در اسكواش جايگاه خوبي را در كشور دارد .

غفوري با بيان اينكه اسكواش‌بازان اين استان به مقام‌هاي خوبي در مسابقات دست يافته‌اند، تصريح كرد: در سال آينده فدراسيون اسك
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان