صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

بازداشت لاله حسن پور، فعال حقوق زنان / ممانعت از آزادی مریم ضیاء به رغم تامين قرار وثيقه / مرخصی 20 روزه آذر منصوری

25 اسفند 1388

لاله حسن پور بازداشت شد

کمیته گزارشگران حقوق بشر - لاله حسن‌پور، نویسنده و فعال جنبش زنان امروز سه‌شنبه ۲۵ اسفندماه طی یورش نیروهای امنیتی به منزلش بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

از علت دستگیری و نهاد بازداشت‌کننده این فعال اجتماعی اطلاعی در دست نیست.

بازداشت لاله حسن‌پور در حالی صورت می‌گیرد که در روزهای اخیر تعداد زیادی از زندانیان سیاسی آزاد شدند و دادستان تهران نیز طی اظهاراتی از آزادی بازداشت‌شدگان ماه‌های اخیر در آستانه عید نوروز خبر داده بود.

عليرغم تامين قرار وثيقه برای مريم ضياء، از آزادی او ممانعت می کنند

بنابه گزارشات رسيده به فعالين حقوق بشر و دمکراسی در ايران،خانم مريم ضياء از فعالين حقوق کودک عليرغم تامين قرار وثيقه و بازداشت سند منزل آنها اما بازجويان وزارت اطلاعات از آزادی او ممانعت می کنند.

نزديک به دو هفته پيش و پس از ۶۰ روز بازداشت در بند مخوف ۲۰۹ زندان اوين به همسر او آقای منصور حيات غيبی اطلاع داده شده که با سپردن وثيقه ۳۰ ميليون تومانی می تواند همسرش را آزاد کند.آقای حيات غيبی سند منزل خود را که ارزش آن چند برابر بيش از مبلغ وثيقه تعيين شده می باشد در بازداشت دادگاه انقلاب قرار داد و دادگاه انقلاب نامه ای به آقای حيات غيبی مبنی بر بازداشت سند جهت ارائه به بازپرسی شعبه ۱۱ شهرری داده شد.

آقای حيات غيبی نامه بازداشت سند منزل را به فردی بنام نو فرصتی رئيس شعبه ۱۱ بازپرسی شهر ری ارائه داد ولی اين فرد با آوردن بهانه های واهی سعی دارد که خانم مريم ضياء را در ايام عيد در بازداشت نگه دارد و از فرزندانش بدور باشد و اينگونه فشار روحی وعاطفی را بر خانواده و خانم ضياء را افزايش دهد.اين در حالی است که عليزاده رئيس دادگاه شهر ری کار بازپرس نو فرصتی را غير قانونی می داند.

پيگيريهای مستمر آقای حيات غيبی برای آزادی همسرش تاکنون بی نتيجه بوده و نوفرصتی بازپرس شعبه ۱۱ به اين خانواده گفته است که تحت فشار است که حکم آزادی خانم ضياء را نبايد صادر کند. اين فشارها از طرف بازجوی وزارت اطلاعات در بند ۲۰۹ زندان اوين عليه بازپرس اعمال می شود تا از آزادی خانم ضياء ممانعت بعمل آيد. لازم به يادآوری است که خانم مريم ضياء ۴۰ ساله متاهل و دارای ۲ فرزند و از فعالين حقوق کودک می باشد.در تاريخ ۱۰ دی ماه با يورش مامورين وزارت اطلاعات دستگير و به بند مخوف ۲۰۹ منتقل شد و پس ۲ ماه بازداشت در بند ۲۰۹ به بند زنان زندان اوين منتقل شد او در کنار زندانيان عادی و خطرناک قرار داده شده است. خانم ضياء چندين هفته از داشتن هرگونه تماس با خانواده و فرزندانش محروم بودند.در اين مدت فرزندان او در شرايط سخت عاطفی بسر می بردند.

آذر منصوری برای 20 روز به مرخصی آمد

کلمه: آذر منصوری معاون سیاسی حزب مشارکت ایران اسلامی به مرخصی ۲۰ روز از زندان اوین آمد.

محمدرضا فقیهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اعلام این مطلب ادامه داد:پس از برگزاری جلسه محاکمه و صدور حکم علیه موکلم بارها از رییس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب در خواست کردیم که قرار بازداشت خانم منصوری به قرار خفیف‌تری تبدیل شود که بدوا این امر پذیرفته نمی‌شد اما با اصرارها و صحبت‌های صورت گرفته با مرخصی آمدن معاون سیاسی حزب مشارکت موافقت به عمل آمد.

وکیل منصوری ادامه داد: روز گذشته به خانوا
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان