صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

مهین خدیوی: عامه مردم کتاب را به عنوان هدیه نوروزی نمی‌شناسند

26 اسفند 1388

مهر: مدیر نشر سالی معتقد است عامه مردم اقبالی به خرید و هدیه دادن کتاب به عنوان عیدی ندارند و این مسئله ریشه در مشکلات بنیادین عرصه کتاب و کتابخوانی دارد.

مهین خدیوی مدیر نشر سالی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره این موضوع که چگونه می‌شود برای استفاده از کتاب به عنوان یکی از هدیه‌های نوروزی فرهنگسازی کرد گفت: تا وقتی که فرهنگ کتابخوانی در کشور نهادینه نشود نمی‌شود انتظار داشت عامه مردم از کتاب به عنوان هدیه استفاده کنند.

وی ادامه داد: در آستانه نوروز خانواده‌ها انواع و اقسام خریدها را انجام می‌دهند و به فکر نو کردن خیلی از لوازم هستند ولی به طور معمول هزینه‌ای برای خرید کتاب منظور نمی‌شود . این در حالی است که تعطیلات نوروز را می‌توان یکی از بهترین فرصتها برای مطالعه دانست.

شاعر مجموعه "کاجهای زرد" تاکید کرد: به اعتقاد من هدیه دادن کتاب نه فقط به عنوان عیدی بلکه حتی به عنوان هدیه تولد و یا دیگر مناسبتها چندان مورد استقبال عموم قرار ندارد و تنها قشر خاصی هستند که کتاب هدیه می‌دهند و می‌گیرند و از این جریان رضایت دارند.

خدیوی با اشاره به اینکه غالبا از کتاب به عنوان هدیه استفاده می‌کند بیان کرد: می‌شود گفت من اصلا به جز کتاب هدیه دیگری نمی‌دهم و سعی می‌کنم کتابها را متناسب با شخصیت و روحیات طرف مقابلم انتخاب کنم. بیشتر اوقات از کتابهای چاپ شده در نشر خودم هدیه می‌دهم ولی اگر شخصی باشد که کتابهای نشر ما متناسب با سلیقه او نباشد از دیگر ناشران کتاب خریده و هدیه می‌دهم.

این ناشر اضافه کرد: اگر به کتاب و کتابخوانی بها داده شود و اعتبار مادی و معنوی آن بالا رود به پیوست این اتفاق فرهنگ کتابخوانی و چرخش مالی نشر هم درست می‌شود و آنگاه می‌بینیم که مردم از کتاب به عناون هدیه‌ای ارزشمند استقبال خواهند کرد.

وی در پاسخ به اینکه آیا در پایان سال چرخش مالی نشر شما افزایش می‌یابد؟ توضیح داد: فروش کتابها و چرخش مالی چندان تغییر نمی‌کند و تجربه هم ثابت کرده که میزان فروش کتابها در آستانه نوروز چندان زیاد نمی‌شود.

خدیوی در پایان درباره این سوال که آیا با توزیع بن‌های خرید کتاب در ماههای پایانی سال موافق هستید؟ گفت: من کلا با بن کتاب مخالفم. به اعتقاد من باید در بین مردم فرهنگسازی شود که برای خرید کتاب هزینه کنند و بخشی از درآمد خود را به کتاب اختصاص دهند نه اینکه در انتظار دریافت بن بمانند و اگر شرایط اقتضا کرد کتاب بخرند.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان