صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

راهپیمایی برای حجاب و برخورد با بدحجابی در اماکن صنفی

29 فروردین 1387

 كاروان عزاي نداي عصمت

بانوان شهر قم، روز چهارشنبه همزمان با سالروز وفات حضرت معصومه، از محل بوستان شهيد تا حرم مطهر، با عنوان "كاروان عزاي نداي عصمت" راهپيمايي كردند.

به گزارش ايرنا، دراين راهپيمايي كه بانوان قمي بوسيله خواهران طلبه ايراني و غيرايراني همراهي مي‌شدند با سردادن شعارهايي در تاييد حجاب اسلامي خواستار رعايت حجاب و عصمت توسط زنان شدند. راهپيمايان شعارهاي "حفظ شعائر دين، رعايت حجاب است" ، "فرهنگ و فكر غربي، درحكم سراب است" ،"فرياد بانوان انقلابي ، نقشه دشمن است بي‌حجابي" و"مرگ بر آمريكا" سردادند.

حجت‌الاسلام حسين فلاح زاده ازاستادحوزه علميه قم درپايان راهپيمايي در اجتماع بانوان، گفت: هر چند كه برخي از زنان رعايت كامل حجاب اسلامي را درجامعه نمي‌كنند ولي درمقابل زناني هستند كه فريب رنگ‌ها والگوهاي غربي را نمي‌خورند.

زنان قمی سرانجام در حرم حضرت معصومه تجمع کردند و با قرائت بيانيه اي خواستار رعايت حجاب و ترويج آن در جامعه شدند. در اين بيانيه از رسانه‌ها خواسته شده است تا الگوي صحيح اسلامي را در ترويج كنند و به نقش عميق و گسترده خانواده و در راستاي آن عفاف و حجاب توجه جدي داشته و كليه آثار و محصولات فرهنگي و هنري خود را در اين راستا توليد نمايند.

 برخورد با بدحجابی در شرکتهای خصوصی و اماکن صنفی

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: در راستای ارتقا طرح امنیت اجتماعی در سال جدید پلیس پایتخت برخورد با بدحجابی در مراکز و شرکت های خصوصی را در دستور کار خود قرار داده و با این موضوع به شدت برخورد خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بنا بر اعلام مرکز اطلاع رسانی فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ صبح امروز اولین نشست مشترک پلیس پایتخت با اصناف در سال جدید با حضور سردار احمدرضا رادان فرمانده انتظامی تهران بزرگ، سردار علیپور رئیس پلیس امنیت پایتخت، سرهنگ مقدم رئیس اماکن عمومی، احمد درخشنده مسئول اطلاع رسانی تهران بزرگ، فراهانی رئیس مجمع اتحادیه صنوف و جمع کثیری از مدیران اتحادیه اصناف تهران در سالن جلسات ستاد فرماندهی انتظامی تهران بزرگ برگزار شد.

سردار رادان خاطرنشان کرد: در راستای اجرای طرح ارتقا امنیت اجتماعی، پلیس پایتخت به زودی طرح برخورد با بدحجابی در شرکت های خصوصی و مراکزی نظیر کافی شاپ ها، کافی نت ها، تالارها و رستوران ها را از سر می گیرد و با مخلان امنیت و قانون شکنان به شدت برخورد خواهد کرد.

وی در خصوص اینکه اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در سال گذشته بعضی از وهن ها نسبت به دین را در جامعه از بین برد یادآور شد: این طرح با موفقیت در جامعه پیاده شد و ما توانستیم از این طریق برخی وهن ها نسبت به دین نظیر کاروان های علم کشی، قمه زنی و حمل شمایل و تمثال ها را تا حدود زیادی کاهش دهیم که این امر در سایه طرح امنیت اجتماعی حاصل شد.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان