صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

بدرالسادات مفیدی آزاد شد / تشدید بیماری زهرا جباری در زندان / جلوگيری از مداوای صهبا رضوانی

18 خرداد 1389

بدرالسادات مفیدی آزاد شد

بدرالسادات مفیدی ، دبیرانجمن صنفی روزنامه نگاران از که هشتم دی ماه امسال در زندان بود ،با تودیع وثقیه بکصد میلیون تومانی امشب از اوین آزاد شد.

به گزارش خبرنگار کلمه ، وی ساعاتی پیش از اوین آزاد شد و مورد استقبال خانواده و دوستانش قرار گرفت.

بدرالسادات مفیدی به همراه همسرش مسعود آقایی،پس از حوادث عاشورا درمنزل مسکونی اش بازداشت شد .همسرش پس از دوماه آزاد شد اما وی تا امروز در زندان ماند.

تشدید بیماری زهرا جباری در زندان و ملاقات بی‌نتیجه او با دادستان

زهرا جباری، زندانی سیاسی، که در اردیبهشت ماه گذشته در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۴ سال حبس تعزیری محکوم شده است و بر اثر تشدید روماتیسم، از وضعیت فیزیکی مناسبی برخوردار نیست با دادستان تهران ملاقات کرد.

به گزارش کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی، صبح روز گذشته در دادسرای واقع در زندان اوین، جعفری دولت آبادی، دادستان تهران که در پی وخامت حال زهرا جباری، با این زندانی ملاقات می کرد، در خصوص موافقت با مرخصی استعلاجی او گفت این تصمیم به نظر قاضی مقیسه، ریاست شعبه ۲۸ بستگی دارد. اما این امر با اعتراض شدید زهرا جباری روبرو شد، چرا که ریاست شعبه ۲۸ پیش از این موافقت با مرخصی را بسته به نظر دادستان دانسته بود.

در این دیدار پس از آن که زهرا جباری به حکم صادره برایش اعتراض کرد، دادستان دلیل صدور حکم مذکور را مسائل خانوادگی این زندانی عنوان کرد و گفت «حساسیت بر مسائل خانوادگی» دلیل صدور حکم چهار سال حبس تعزیری است.

زهرا جباری که از بازداشت شدگان روز قدس است، مادر فرزندی چهار ساله است و از روماتیسم حاد رنج می برد. از جمله داروهای مصرفی این زندانی کورتون است که مصرف آن می بایست تحت نظر و مراقبت مداوم پزشک صورت پذیرد.

مسائل خانوادگی از جمله فعالیت بستگان و یا سابقه محکومیت در دهه شصت در بین اعضای خانواده، یکی از عناوینی است که در طول یک سال گذشته احکام زندان با توجه به آن صادر شده است و این امر بر خلاف اصل شخصی بودن جرم است.

جلوگيری از مداوای صهبا رضوانی

کميته دانشجويی دفاع از زندانيان سياسی : صهبا رضوانی، شهروند بهايی زندانی که بيش از يک سال است در بازداشت موقت به سر می برد، با محدوديت استفاده از دارو روبرو شده و در آخرين انتقالش به بهداری مورد بد رفتاری و بی احترامی از سوی مسئولين بهداری زندان اوين واقع شده است.

به گزارش کميته دانشجويی دفاع از زندانيان سياس، اين زندانی بهايی که در سال گذشته از زندان سمنان به زندان اوين منتقل شده است هفته گذشته با وخيم شدن وضعيت جسمی و انتقالش به بهداری پس از برخورد نامناسب مسئول بهداری اوين، از مداوای وی به بهانه کمبود دارو خودداری شد.

اين در حالی ست که پس از انتقال مجدد وی به بهداری، پزشک ديگری که در بهداری حضور داشته بر وجود دارو به مقدار کافی گواهی داده است.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان