صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

زهره طبیب زاده: مسئله زنان دغدغه اي جدي نيست

22 خرداد 1389

عصر فردا: دكتر زهره طبيب‎زاده در دولت نهم پس از اين‎كه نسرين سلطانخواه، به‎دليل دو شغله بودن، مجبور به ترك مركز امور زنان و خانواده رياست‎جمهوري شد، مشاور رييس‎جمهور شده و سكان امور زنان دولت اصول‎گرا را تا پايان دولت به‎دست گرفت. زمان مديريتش انتقادات زيادي عليه او شد كه بخشي از آن مربوط به رسانه‎اي هاي باقيمانده دوران اصلاح‎طلبي بود كه كل دولت اصول‎گرا را مي نواختند و بخشي ديگر مربوط به مديريت خاص خود خانم دكتر مي شد. آن‎زمان اين‎گونه به نظر مي رسيد كه دكتر احمدي‎نژاد نمي خواهد مركز امور زنان باشد و امروز حرف هاي خانم دكتر طبيب‎زاده ما را به تجديد نظر در قضاوت‎مان فرا مي خواند. دكتر زهره طبيب‎زاده اين روزها رياست دانشكده دندانپزشكي دانشگاه شهيد بهشتي را به عهده دارد. او دندانپزشك و متخصص بيماري‎هاي لثه است و در سال هاي اول انقلاب در واحد دانش‎آموزي حزب جمهوري اسلامي فعاليت كرده و پيش از رياست مركز زنان هم مسئوليت رسمي اجرايي نداشته است.

دكتر زهره طبيب‎زاده در دولت نهم پس از اين‎كه نسرين سلطانخواه، به‎دليل دو شغله بودن، مجبور به ترك مركز امور زنان و خانواده رياست‎جمهوري شد، مشاور رييس‎جمهور شده و سكان امور زنان دولت اصول‎گرا را تا پايان دولت به‎دست گرفت. زمان مديريتش انتقادات زيادي عليه او شد كه بخشي از آن مربوط به رسانه‎اي هاي باقيمانده دوران اصلاح‎طلبي بود كه كل دولت اصول‎گرا را مي نواختند و بخشي ديگر مربوط به مديريت خاص خود خانم دكتر مي شد. آن‎زمان اين‎گونه به نظر مي رسيد كه دكتر احمدي‎نژاد نمي خواهد مركز امور زنان باشد و امروز حرف هاي خانم دكتر طبيب‎زاده ما را به تجديد نظر در قضاوت‎مان فرا مي خواند.

دكتر زهره طبيب‎زاده اين روزها رياست دانشكده دندانپزشكي دانشگاه شهيد بهشتي را به عهده دارد. او دندانپزشك و متخصص بيماري‎هاي لثه است و در سال هاي اول انقلاب در واحد دانش‎آموزي حزب جمهوري اسلامي فعاليت كرده و پيش از رياست مركز زنان هم مسئوليت رسمي اجرايي نداشته است.

خانم طبيب‎زاده به چه دليل از مديريت امور زنان كنار رفتيد؟

متأسفانه من دستان بسته اي داشتم و قادر نبودم آن كارهايي كه خودم اعتقاد دارم را انجام بدهم. اين صحبت من به اين معني نيست كه خداي نكرده در دولت نهم با من همكاري صورت نگرفته، به هيچ عنوان نمي خواهم چنين برداشتي از صحبت من بشود؛ بلكه ساختار مركز امور زنان و خانواده به نظر من يك ساختار معيوب و مسئله‎داري است و به اين دليل هر كسي در آن جا قرار بگيرد، نمي تواند در حوزه زنان كار كند. ممكن است بتواند يك اقدامات مقطعي انجام بدهد كه در جاي خودش و در شرايط زماني و مكاني خودش و با توجه به امكاناتي كه وجود دارد، مفيد بوده باشد، ولي من را شخصا راضي نمي كرد.

مگر مطلوب شما در امور زنان چيست كه نتوانستيد در مركز زنان رياست‎جمهوري كارتان را ادامه دهيد؟

اعتقاد من بر اين است كه ما در مسائل زنان و كلا خدمت‎رساني به جامعه، اعم از خدمات فرهنگي و اجتماعي و سياسي، تفكيك جنسيتي نداريم. تمام وزارتخانه ها در كل كشور دارند نيازمندي ها و مشكلات جامعه را مرتفع مي كنند و در اين نگرش هيچ فرقي بين زن و مرد وجود ندارد و نيازمندي هاي عمومي نيازمندي هاي مشترك بين آحاد جامعه است، اما يك بحث خاصي وجود دارد؛ چون مردان به‎
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان